Днями очільник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух зустрівся із командою благодійної організації SpectrumHelp та представниками Organizing Ukraine Relief Foundation (OUR Foundation), які прибули до Луцька, аби поділитись досвідом у сфері протезування.
Американські волонтери, протезист Том Маккорі та фізіотерапіст Станіслав Козін, працюють із пацієнтами з ампутаціями вже понад 10 років. Нині вони приїхали в Україну та Луцька зокрема, аби провадити навчання та практичну допомогу українським лікарям у роботі із протезуванням та людьми з ампутаціями.
Візитери оглянули Медичний центр реабілітації учасників бойових дій та поспілкувались із колегами-медиками. Робота у центрі триває постійно, тут приймають на реабілітацію як військових, так і цивільних – у тому ж числі з ампутаціями кінцівок різних ступенів важкості. Однак питання з протезуванням в області досі відкрите, адже кількість пацієнтів тільки збільшується.
Начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух відзначив, що досвід закордонних експертів з протезування є відмінним від українського та стане дуже корисним у випадку співпраці. Адже, як розповіли Том Маккорі та Станіслав Козін, у США протезування, фізіотерапія з адаптацією хворого до нової штучної кінцівки, підбір і пристосування усіх комплектуючих – нерозривно пов’язані в єдиний процес. Разом з тим американські експерти були вражені устаткуванням закладу та рівнем роботи спеціалістів центру, які проходять навчання в Італії та Ізраїлі,
Наприкінці учасники зустрічі обговорили можливість співпраці з американськими протезистами. Зокрема, навчання персоналу центру новим методикам і світовим стандартам, аби з’явилась змога заміняти втрачену кінцівку якісними функціональними протезами синхронно з проходженням реабілітації та пристосування пораненого військового до нових умов.