Перший у Березнівському районі заклад для особливих дітей святкує новосілля

Перший у Березнівському районі заклад для особливих дітей святкує новосілля. особливий кіндер, рівненщина, новосілля, приміщення, інвалідність, person, indoor, clothing, standing, floor, smile, human face, man, shirt, group. A group of people standing in a room

Дві тисячі дітей з особливими потребами, які офіційно зареєстровані в Березнівському районі Рівненщини, тепер мають нове місце для занять та розвитку. Місцева громадська організація Асоціація батьків дітей з інвалідністю «Особливий КІНДЕР» оселилася в новому приміщенні. Дві кімнати, обладнані майже усім необхідним для всебічного розвитку особливих дітей, розташовані в приміщенні у центральній частині міста.

– Завдяки благодійникам, ініціативним батькам та нашим педагогам ремонт тривав лише три місяці, – розповідає Ольга Одейчук, керівник громадської організації «Особливий КІНДЕР». – Нам безкоштовно допомагали фарбами та іншими матеріалами. Небайдужі березнівчани влаштовували благодійні акції, на зібрані кошти купували нам інвентар, іграшки та меблі. А спочатку мало хто вірив, що ми завершимо ремонт навіть до кінця цього року. Завдяки небайдужим та ініціативним людям ми зробили це набагато швидше.

«Особливий КІНДЕР» існує менше року. Спочатку діти, їхні батьки та вчителі тіснилися в підвальному приміщенні без особливих умов. Але коли стало зрозуміло, що кількість охочих займатися в центрі стрімко зростає, активісти почали шукати нове приміщення. Сьогодні, за словами Ольги Одейчук, в центрі займається 78 діток, розвиватися їм допомагають 27 педагогів. Більшість їхніх вихованців, майже 70 відсотків , – це діти з різних куточків Березнівського району, і лише третина – з райцентру. У перспективі громадські активісти планують охопити заняттями ще більше дітей. Адже, за офіційною статистикою, у Березнівському районі зареєстровано 500 дітей з інвалідністю, ще півтори тисячі діток мають важкий діагноз.

Перший у Березнівському районі заклад для особливих дітей святкує новосілля. особливий кіндер, рівненщина, новосілля, приміщення, інвалідність

До новоселів приїхав і голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук (на знімку в центрі). Організатори продемонстрували йому відеопрезентацію про роботу громадської організації «Особливий КІНДЕР» та показали соціальний відеоролик про проблеми з адаптацією та соціалізацією дітей з особливими потребами, які створили спільно з вихованцями. Голова облради дізнався, що діяльність центру не обмежується лише заняттями з розвитку: при ньому діє клуб «Особлива МАМА», він організовує уроки толерантності, проводить інклюзивні заняття, вихованці «Особливого КІНДЕРА» беруть участь у спартакіаді для дітей з інвалідністю. Олександр Данильчук поцікавився, чого ще не вистачає для повноцінної роботи центру.

Юлія Василенко-Слободенюк

Фото надане автором

Рівне

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*