Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині (ВІДЕО)

Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині (ВІДЕО). польща, операція, пересадка кисті, person, indoor, clothing, smile, hospital room, medical equipment, woman, group, human face, room. A group of people standing in a room

Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині. польща, операція, пересадка кисті

Хірурги з університетського клінічного шпиталю у Вроцлаві (Польща) провели операцію з пересадки долоні руки дорослій людині, яка її не мала від народження. Це перша у світі операція такого типу, яка завершилася успіхом, інформує “Zaxid.net” з посиланням на польський телеканал tvn24.

Як повідомляється, 32-річному жителю міста Замосць хірурги пересадили кисть руки 15 грудня. Наразі, відторгнення кінцівки не сталося, а пацієнт вже може рухати пальцями.

«Якщо все завершиться щасливо, то все вказує на те, що ми увійдемо до історії медицини»,– заявив керівник групи хірургів, яка проводила операцію, Адам Доманасевич.

Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині. польща, операція, пересадка кисті

За словами лікарів, найскладнішим елементом було поєднання частин тіла донора і пацієнта з огляду на різницю у діаметрі артерій. В даному випадку це вдалося зробити на рівні плеча.

Відео Radio Wrocław

Доманасевич поінформував, що його група дуже ретельно готувалася до операції, маючи декілька варіантів дій. До цього часу долоні пришивали людям, які їх втрачали за трагічних обставин. Натомість, вперше пересаджено долоню людині, яка її не мала від народження. Донором була мертва людина.

За словами лікарів, успішність операції можна буде оцінити не раніше ніж через півроку, коли буде змога порівняти: чи справність руки є кращою за протез.

Олег Костюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*