Пресреліз: Громадськість Сум звернеться до Мінсоцполітики з проханням розширити можливості для проходження санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю

Пресреліз: Громадськість Сум звернеться до Мінсоцполітики з проханням розширити можливості для проходження санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю. суми, онлайн-зустріч, санаторно-курортне лікування, травма хребта, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Пресреліз: Громадськість Сум звернеться до Мінсоцполітики з проханням розширити можливості для проходження санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю. суми, онлайн-зустріч, санаторно-курортне лікування, травма хребта, інвалідність

Громадськість Сум звернеться до Міністерства соціальної політики України з проханням розширити можливості для проходження санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю з травмами хребта. Про це 31 липня домовились учасники комунікаційної – онлайн-зустрічі, де обговорювались питання забезпечення права на санаторно-курортне лікування людей з інвалідністю в умовах пандемії COVID-19. Захід провела ГО “Бюро правничих комунікацій”.

У комунікаційній зустрічі взяли участь представники громадських організацій, які об’єднують осіб з інвалідністю. До дискусії долучились працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, які проінформували про особливості проходження санаторно-курортного лікування у 2020 році. За словами начальниці відділу з реалізації державних та місцевих програм цього департаменту Олени Твердої, нині забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням відбувається відповідно до трьохсторонньої угоди (департамент соцзахисту-особа з інвалідністю-санаторний заклад) відповідно до медичних рекомендацій та згідно з чергою. Людина з інвалідністю може обрати санаторний заклад самостійно за умов рекомендацій медиків. Нині гранична вартість путівки внаслідок загального захворювання та з дитинства становить 7740 грн – на термін 18-21 днів, для осіб з наслідками захворювань нервової системи, захворюваннями хребта і спинного мозку – 23450 грн, термін – 35 днів. Також Олена Тверда повідомила, що в умовах пандемії деякі санаторно-курортні заклади рекомендують відвідувачам при оформленні в заклад мати довідку про епідоточення.

Пандемія та карантинні заходи вплинули на процес проходження санаторного лікування громадян цієї категорії. Керівник ГО “Рука допомоги м. Суми” Олег Габ зазначив, що серед проблем, які перешкоджають вільно скористатись правом пройти лікування у санаторному закладі, нині є ускладнене траспортне сполучення в межах країни – неможливість дістатись того чи іншого закладу потягами. Також не вистачає оперативної інформації про готовність приймати відвідувачів санаторіями області та у сусідніх регіонах, до яких дістатись значно легше. Попри те, що ці заклади вже працюють і приймають відвідувачів, переважно виявляють готовність приймати на лікування осіб з інвалідністю лише у березні та жовтні, пояснюючи відсутністю вільних місць у літній період. А це для осіб, які пересуваються з допомогою колісних крісел, не є зручним.

Ще одна причина не пов’язана з коронавірусом, втім, на думку учасників, є надзвичайно важливою – можливість проходження санаторно-курортного лікування за супутніми захворюваннями особами з травмами хребта. Представники цієї категорії можуть обирати заклади для лікування супутніх хвороб. Однак, у цьому випадку вони мають стати на облік та в іншу чергу на загальних підставах. Це значно розтягує в часі можливість отримання путівки.

“Люди з інвалідністю цієї нозології мають чимало супутніх хвороб. Стати на загальних підставах в чергу на іншу путівку – не спинального профілю – і дочекатися її, як передбачає порядок, може займати до 5-7 років. Логічно, щоб люди, які і так тривалий час чекають на путівку, автоматично потрапляли до цієї черги відповідно до вже витраченого часу”, – зазначив Олег Габ.

За результатами комунікаційної зустрічі командою проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми” буде надісланий лист до Міністерства соціальної політики України з проханням розширити можливості проходження санаторно-курортного лікування громадянами цієї категорії шляхом автоматичного включення до черги бажаючих пройти лікування за загальним захворюванням зі збереженням черговості, яка у них була на путівки в санаторії спинального профілю.

Комунікаційні зустрічі є частиною проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», який реалізується в Сумах у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Серед завдань проєкту- розширення комунікації між інституціями громадянського суспільства, побудови мережі громадських організацій/об’єднань з метою покращення якості життя людей із інвалідністю, захисту їхніх прав, розширення можливостей, соціалізації та інтеграції до вирішення проблем громади

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*