Пресреліз: У Сумах провели «Урок толерантності: «інвалідність і суспільство» для працівників органів соціального захисту населення області

Пресреліз: У Сумах провели «Урок толерантності: «інвалідність і суспільство» для працівників органів соціального захисту населення області. суми, рівність, толерантність, урок, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Пресреліз: У Сумах провели «Урок толерантності: «інвалідність і суспільство» для працівників органів соціального захисту населення області. суми, рівність, толерантність, урок, інвалідність

18 січня представники ГО «Бюро правничих комунікацій» спільно з департаментом соціального захисту населення Сумської ОДА провели «Урок толерантності: інвалідність і суспільство» для працівників департаменту та районних управлінь соціального захисту населення Сумської області. До заходу також долучились студенти спеціальності “соціальна робота” СумДПУ ім. А.С.Макаренка.

Учасників знайомили з принципами рівності та толерантності, правилами толерантної поведінки та спілкування з клієнтами та відвідувачами, які мають інвалідність.

“Слова, які ми вживаємо, насправді мають дуже велике значення. Якщо вони не коректні, то можуть ображати, сприяти формуванню і поглибленню негативних стереотипів, збільшувати ймовірність випадків дискримінації та інших порушень прав людини. В українському законодавстві є єдиний термін для позначення людини з певними порушеннями – “людина з інвалідністю”, – зазначила тренерка, координаторка ГО «Ініціативи Слобожанщини» Дарія Сасса.

Уроки толерантності є частиною проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», який реалізується в Сумах у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся”. Мета цих уроків – формування толерантного ставлення до людей із інвалідністю у громаді та підвищення якості надання послуг громадянам цих категорій.

“Цей урок, за нашими спостереженнями, став рекордним за кількістю його учасників. Люди прагнуть бути обізнаними, готові навчатися – це дуже тішить”, – зазначила координаторка заходу Наталія Лебедь.

Толерантність і доступність завжди йдуть поруч, коли йдеться про якісні послуги. За словами голови ГО “Рука допомоги” Олега Габа, установи соцзахисту в Сумах є доступними для маломобільних категорій громадян.

У заході взяла участь регіональна координаторка уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Сумській області Марина Єжкун.

Протягом 2020 року представники ГО “Бюро правничих комунікацій” провели 5 уроків толерантності. Їх учасниками були працівники та партнери Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, патрульні поліцейські, працівники структурних підрозділів Сумської міської ради, фахівці відділень Пенсійного фонду Сумської області.

Урок толерантності відбувся в рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м.Суми”, який реалізовувала ГО “Бюро правничих комунікацій”. Прєкт здійснюється в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*