“Більше ціную моменти, які проводжу з сім’єю”: історія черкащанина, який втратив на війні ногу (ВІДЕО)

“Більше ціную моменти, які проводжу з сім’єю”: історія черкащанина, який втратив на війні ногу (ВІДЕО). богдан ключка, ветеран, поранення, протез, інвалідність

Черкащанин Богдан Ключка мав бронювання, але добровільно пішов служити до ЗСУ. Під час виконання бойового завдання на Авдіївському напрямку отримав поранення — втратив ногу. Нині він повністю реабілітувався, має роботу, займається спортом.

Адаптація після війни та всього пережитого — найважливіша, розповів Суспільному ветеран війни Богдан Ключка.

Нині тут, у тилу, найбільшою опорою для Богдана є син Марк, дружина Альона і титаново-алюмінієвий протез. Розповів: у квітні 2022 року добровільно пішов боронити Україну:

“Це був обов’язок. Я пішов служити у квітні 2022 року. Після навчального центру потрапив у 110 бригаду, яка на той час була на Авдіївському напрямку. Там же отримав поранення, через вісім місяців служби. Пряме попадання було біля нас. Я поранений зміг зафіксувати собі турнікети. Добре, що хлопці вчасно приїхали та забрали мене”.

Унаслідок обстрілу втратив праву ногу нижче коліна. Та через сім місяців знову зміг ходити з протезом.

“Протез досить зручний. У ньому продуманий механізм для того, щоб знімати чи одягати взуття, тобто зручно фіксувати”, — пояснив Богдан Ключка.

“Більше ціную моменти, які проводжу з сім’єю”: історія черкащанина, який втратив на війні ногу. богдан ключка, ветеран, поранення, протез, інвалідністьВетеран Богдан Ключка показав протез. Суспільне Черкаси

На кожному етапі реабілітації поряд була дружина Альона. Пригадала, що тоді сил їй додавав оптимізм Богдана:

“Коли ми зідзвонилися у перший день, він сказав мені з посмішкою в голосі про те, що сталося: та нічого, ноги немає. Коли дізналася, то мала дуже великий шок, а також страх та ступор. Я не знала, що робити: плакати чи кричати. Але перша розмова з ним і в мене все відлягло: все добре, бо він живий”.

Жінка розповіла, що після повного відновлення чоловіка їхнє життя тепер таке, як і колись. А ось для Богдана зміни є:

“Більше ціную моменти, які проводжу з сім’єю, рідними та друзями”.

Окрім родини, його опорою є ще й робота. До повномасштабної війни Богдан працював апаратником змішування на підприємстві з виробництва добрив та препаратів для захисту рослин:

“Тут, на ділянці, зберігають сольвент — речовину для виробництва засобів захисту рослин. Це була досить енергозатратна робота, бо не так багато важкого ми підіймали, як багато рухалися. Тобто це контроль одного процесу, а потім йшов на інший процес. А ходити мені ще трохи тяжко”.

Тож нині чоловік обіймає нову посаду – охоронець. Першим зустрічає працівників та стежить за безпекою.

“Більше ціную моменти, які проводжу з сім’єю”: історія черкащанина, який втратив на війні ногу. богдан ключка, ветеран, поранення, протез, інвалідністьЧоловік працює охоронцем на підприємстві. Суспільне Черкаси

“Загалом колектив мене зустрів чудово і хлопці підтримали. На роботі маю нормований графік та збільшену відпустку, оскільки отримав інвалідність на війні. Адаптація після війни є важливою, після всього пережитого. Як-то, кажуть, повертаєшся назад у суспільство, у мирне життя. Звичайно, те, ніколи не забудеш, але все одно потрібна якась психологічна адаптація”, — розповів ветеран війни.

На підприємстві додали нову посаду, щоб забезпечити Богдана роботою.

“Це дуже важливо, щоб наші працівники, які повертаються з війни, були працевлаштовані та забезпечені. Робоче місце для Богдана створили з урахування його фізичних можливостей”, — повідомила керівниця відділу кадрів Ірина Кукурудза.

Повернутися на фронт ветеран теж хотів:

“Проте, було розуміння що я там уже буду тягарем”.

З бойовими побратимами Богдан Ключка нині підтримує звʼязок. А за перемогу тепер бореться ще й на футбольному полі. Щотижня тренується разом з іншими ветеранами, які отримали поранення на війні.

Анжеліка Жупинас, Тетяна Недбайло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*