Участь переміщених жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю у ініціативах громадянського суспільства через використання civic tech

Участь переміщених жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю у ініціативах громадянського суспільства через використання civic tech. civic tech, впо, го паросток, суспільство, інвалідність

Через повномасштабну агресію Російської Федерації проти України, офіційно зареєстровано більше 4,8 мільйона внутрішніх переселенців (ВПО), а за міжнародними оцінками їх кількість перевищує 7 мільйонів громадян. Серед них багато жінок, в тому числі з інвалідністю, які стикаються з рядом проблем: дискримінація, безробіття, недоступність соціальних послуг, втрата зв’язку з родиною та друзями, низька самооцінка тощо. Але ВПО не лише потребують допомоги, але й можуть стати ресурсом для розвитку місцевих громад, до яких вони приєдналися. Вони мають унікальний досвід, знання та навички, якими можуть поділитися з іншими.

Серед них є багато талановитих і творчих людей. Вони пишуть книжки і вірші, малюють картини і фотографують, створюють музику і танці, шиють одяг і прикраси, готують смачну їжу і багато іншого. Їхні роботи можна побачити на виставках, фестивалях, концертах, ярмарках і в інтернеті. Ці творчі зусилля не тільки збагачують культурний ландшафт України, а й дають можливість цим вимушеним переселенцям виявити свої таланти та надихнути інших. Також вони не здаються перед труднощами, та знаходять можливості для розвитку і самореалізації. Вони отримують нові професії, підвищують кваліфікацію, створюють власні проєкти та ініціативи, допомагають іншим переселенкам та суспільству загалом.

Крім того, жінки з інвалідністю та матері дітей з інвалідністю активно долучаються до громадських ініціатив в Україні. Вони сприяють демократизації та модернізації суспільства, формують позитивний образ ВПО як активних громадян. Наприклад, ініціативи, спрямовані на створення інклюзивних освітніх програм та покращення доступу до медичних послуг, отримали широку підтримку та вплинули на політику в цих галузях.

Успішному втіленню ініціатив сприяють civic tech – громадські технології, які спрощують взаємодію між державою, бізнесом та громадськістю та залучають громадян до спільного вирішення проблем місцевого чи національного значення. В основі громадських технологій є інформаційно-технічні рішення, які спираються на досвід громадської активності. На сьогоднішній день в Україні створено багато інноваційних інструментів civic tech, які спрощують залучення громадськості до діалогу як в середині спільнот, так і з місцевою владою, а також залучають громадян до вирішення актуальних проблем місцевого чи національного значення. Наприклад, такими інструментами є цифрова платформа «ПОВІР» – технологія подолання освітніх втрат і розривів та платформа «ПРАЦЮЙ» – працевлаштування людей з інвалідністю.

Отже, участь переміщених жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю у громадських ініціативах в Україні є необхідним елементом будівництва відкритого, рівного та справедливого суспільства. Їхні таланти та невгамовна енергія призвані збагатити культурний ландшафт країни та надихнути усіх громадян на досягнення власних цілей. Тому забезпечення умов для їхньої активної участі у житті приймаючих громад є важливим завданням для суспільства та держави в цілому. Саме тому Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» розробила проєкт «Діалоги заради розвитку та інклюзивної взаємодії в громадах. Мета проєкту – підготовка амбасадорок з числа переміщених жінок з інвалідністю та місцевих лідерок з Вінницької, Харківської, Житомирської, Хмельницької та Рівненської областей для участі в процесах прийняття рішень через використання civic tech для вирішення проблем громад.

У рамках проєкту амбасадорки навчаються користуватися різними громадськими технологіями, такими як онлайн-платформи для проведення опитувань, голосувань, консультацій, петицій, бюджетування тощо. Вони також отримують можливість презентувати свої ідеї та ініціативи перед представниками місцевої влади, громадських організацій, ЗМІ та інших зацікавлених сторін. Таким чином, вони не лише покращують свої цифрові навички, але й зміцнюють свою громадянську позицію, показують свою активну роль у розвитку громад, сприяють формуванню доброзичливого ставлення між ВПО і приймаючими спiльнотами.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. Відповідальність за зміст інформації несе ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «ПАРОСТОК». Інформація представлена на заході не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ

Участь переміщених жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю у ініціативах громадянського суспільства через використання civic tech. civic tech, впо, го паросток, суспільство, інвалідність

Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*