Товариству глухих — 85 років!

Товариству глухих — 85 років!. утог, глухий, порушення слуху, прес-конференція, ювілей, design, graphic, abstract, logo, typography, clipart, graphics, font, illustration, symbol. A drawing of a face

Світ людей, котрі не чують зовсім або чують погано. Світ тиші, де слова й почуття передаються жестами, порухом вуст, виразом очей… Він особливий, дуже часто складний. І люди гуртуються, аби допомагати один одному.

А ще вони прагнуть жити повноцінним життям нарівні з усіма, адже «Глухі можуть усе!» — так стверджують вони самі, так називається проект, котрий створений для мотивації людей з порушеннями слуху жити і діяти. І вони діють! І протягом 85 років цих людей гуртує й допомагає УТОГ — Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Українське товариство глухих».

Нині майже 50 тисяч дорослих і дітей є членами УТОГ — єдиної та найбільшої в Україні громадської організації, котра перебрала на себе й виконує значну частку функцій державних органів, які мають опікуватися проблемами осіб із порушеннями слуху.

А проблем багато, вони суттєві, і про це говорили 4 червня перед урочистостями з нагоди 85-літнього ювілею організації на прес-конференції за участю першої заступниці голови Українського товариства глухих Тетяни Кривко, заступників з виробничих питань, з економічних питань, з питань управління майном УТОГ Володимира Цимбалюка, Віктора Шевчука, Сергія Котельянця, начальниці інформаційно-видавничого відділу Наталії Каменської. Серед найголовніших керівництво УТОГ назвало проблему доступності, тобто професійної, трудової та соціальної реабілітації глухих та людей із вадами слуху. А також питання отримання освіти та вільного доступу до інформації для глухих людей, що перешкоджає їх повноцінній інтеграції в життя суспільства.

Говорили й про досягнення та успіхи організації — їх багато, й вони вражають.

А потім було свято. Зала Культурного центру УТОГ заповнена вщерть — цей ювілей відзначали численні високоповажні гості, представники територіальних осередків, керівництво організації, журналісти. Були й пісні, і танці, і феєрверк під час виступу знаного у світі людей з порушеннями слуху Театру міміки та жесту «Райдуга». Раз по раз руки присутніх здіймалися вгору й тріпотіли, як крильця, на знак вдячності за побачене й почуте. А зі сцени лунали вітальні слова: від найвищих осіб держави, зокрема від імені Президента України Петра Порошенка їх озвучив Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю; від Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністерства соціальної політики, від Коліна Аллена, президента Всесвітньої федерації глухих, членом котрої УТОГ є з 1957 року.

Багато приємних слів вдячності того дня почула пані Ірина Чепчина, голова УТОГ. Зокрема вітання від Святішого Патріарха Київського й усієї Руси-України Філарета проголосили священики Свято-Миколаївського храму на Татарці, які вручили пані Ірині та її колезі директору Культурного центру організації Володимиру Гончаренку нагороди від Української православної церкви Київського патріархату.

Зворушливим та щемним було вітання жестовою мовою у записі від депутатів та чиновників різного рангу, зокрема від Уляни Супрун, Євгена Нищука. Поздоровити з 85-літнім ювілеєм своїх колег зі щирими словами та подарунками приїхали представники товариств глухих із Білорусі, Грузії, Польщі, Казахстану, Молдови.

Свято було яскравим, щирим і щедрим на добрі почуття, висловлені жестом, порухом уст та сяйвом очей.

Лариса Гончаренко

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*