Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм (ФОТО)

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм (ФОТО). микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідність

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьКолаж Суспільне

Про черкаського митця Миколу Теліженка знімають фільм для проєкту про людей з інвалідністю “Особливі митці від Териконів до Карпат”. Про це Суспільному розповів автор ідеї та режисер Юрій Кочкаров.

Організатори запланували відзняти двадцять фільмів.

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьФото: Суспільне Черкаси / Автор ідеї та режисер картини Юрій Кочкаров

За словами режисера, планують відзняти короткометражні документальні фільми про митців з інвалідністю з усіх куточків України:

“Ми запланували відзняти 20 фільмів, для них ми відбираємо митця з інвалідністю в кожній області. Ми хочемо аби творчі люди, про яких мало відомо широкому загалу, стали більш популярними. Для Черкащини зробили виключення – ми знімаємо фільм про відомого митця, який є народним художником”, – розповів Юрій Кочкаров.

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьФото: Суспільне Черкаси

Миколу Теліженка обрали як митця, який зможе надихати інших творити, попри життєві обставини. У фільмі розкриватимуть творчий шлях героя, покажуть умови праці та познайомлять з роботами, розповіли організатори. Витинанки Миколи Теліженка відзняли у краєзнавчому музеї:

“Микола Матвійович без перебільшень творить дива, його художні роботи зачаровують. Ми хочемо запалити серця митців з інвалідністю не залишатися вдома, в чотирьох стінах, а намагатися розкрити себе у творчості”, — зауважив режисер.

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьФото: Суспільне Черкаси / У Черкаському краєзнавчому музеї відзняли витинанки митця, які нині представлені на виставці

За словами доньки митця Олесі Теліженко, минуло вже 4 роки як її батько, через проблеми зі здоров’ям залишився без ноги.

Я дуже щаслива, що після ампутації у нього лишилася жага до мистецтва, бажання творити і він працює далі. Хай це не такі техніки, як кам’яна скульптура – йому це важко – , але витинанка зараз його порятунок, як графічні роботи формату А3.

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьФото: Суспільне Черкаси / Участь у проєкті взяли також працівниці музею

Микола Теліженко розповів, що заявку на участь у проєкті подав самостійно, оскільки його зацікавила назва та ідея об’єднання українців творчістю. Митець не зациклюється на своїй інвалідності, а щодня спонукає себе до дії:

“Треба жити і прожити достойно цей шматок життя, який Господь Бог дав. Я змушую себе працювати. Як скрипаль вранці замість зарядки грає мелодію, бо це йому потрібно, так і я кажу собі: роби, вдасться чи не вдасться, не обов’язково це повинен бути шедевр чи твір мистецтва”, — зауважив Теліженко.

Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм. микола теліженко, митець, проєкт, фильм, інвалідністьФото: Суспільне Черкаси

За словами автора ідеї Юрія Кочкарова, проєкт реалізують за підтримки Українського Культурного Фонду. Зйомки фільмів мають закінчитися у жовтні. А реалізоване відео планують показати на спеціально створеній вебплатформі.

Авторка Галина Мазур

Анна Корнієнко

Одна репліка к “Митець, який надихатиме інших: про черкаського скульптора знімають фільм (ФОТО)”

  1. Лідія :

    Дуже гідна людина Микола. Митець від Бога, УКРАЇНЕЦЬ кожною клітинкою свого єстества.
    Як на мене – один такий на увесь білий світ. Чесний у всьому по життю. Філософ у прозі і поезії життя. Таким його знаю з юності.

    Авторові ідеї та режисеру картини Юрію Кочкарову бажаю створити фільм, вартий рівня Миколи Теліженка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*