У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили (ФОТО, ВІДЕО). полтава, військовий, окопна свічка, проєкт надія є, інвалідність

У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили. полтава, військовий, окопна свічка, проєкт надія є, інвалідністьФото: Суспільне Полтава

У Полтаві молодь з інвалідністю із картону та банок створюють заготовки для окопних свічок. Заняття влаштували в рамках проєкту “Надія є”, каже його співкоординаторка Ольга Кошельник. Готові вироби передають військовим, повідомляє Суспільне.

Ярослав Синько робить заготовки для окопної свічки. Хлопцеві 22 роки, він має інвалідність.

“Беремо смуги картону, скручуємо ось так, вставляємо у баночки ґноти. Мені дуже подобається робити окопні свічки”, — каже відвідувач занять Ярослав Синько.

У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили. полтава, військовий, окопна свічка, проєкт надія є, інвалідністьУ Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок. Фото: Суспільне Полтава

“Ми приєдналися до дуже важливої і потрібної справи в такий час для нашої країни – ми виготовляємо окопні свічки. Я вважаю, це дуже добрим заняттям, дуже доброю можливістю і для спілкування, і для волонтерства. Ми можемо допомагати. У Ярослава тут друзі, вони мають тут спілкування між собою”, — каже мама Ярослава Синька Вікторія Синько.

Заготовки створюють на заняттях, які у Полтаві організували в рамках проєкту “Надія є”. Крім Ярослава, відвідує їх ще близько десятка людей з інвалідністю. Приходять із батьками.

“Це родини молоді з інвалідністю старше 18 років. У нас є старші 30 і старші 40 років. Розпочали ми ці зустрічі в такому форматі із травня місяця і спершу ми там щось малювали. Чаї ми з ними пакували, мамине печиво (готували – ред.), а вже потім ми розпочали робити ці заготовки для окопних свічок. І протягом уже п’яти місяців щотижня ми двічі на тиждень з ними збираємось”, — говорить співкоординаторка проєкту “Надія є” Ольга Кошельник.

У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили. полтава, військовий, окопна свічка, проєкт надія є, інвалідністьМолодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок. Фото: Суспільне Полтава

За словами Ольги Кошельник, за одне заняття створюють близько пів сотні заготовок. А за увесь час створили їх більше тисячі.

“У моєї дитини затримка розвитку і ортопедична інвалідність. Ми доки не познайомили із Ольгою Іванівною Кошельник і не зустріли цю організацію, звичайно, ми сиділи вдома. І було це дуже важко. А зараз це, як ковток свіжого повітря. Дитина кожен раз чекає зустрічі. Вони спілкуються, ми знайшли тут багато друзів і дитина розвивається”, — каже мама Анни Клименко Олена Клименко.

У Полтаві молодь з інвалідністю створює заготовки для окопних свічок: скільки вже зробили. полтава, військовий, окопна свічка, проєкт надія є, інвалідністьЗа одне заняття створюють близько пів сотні заготовок. Фото: Суспільне Полтава

“Баночки та гофрокартон нам або батьки приносять із дому, або інші організації, благодійники. Потім ми передаємо наші ці заготовки на заливку. Тому, що в нас такого місця, щоб ми його робили, такого в нас немає”, — говорить співкоординаторка проєкту “Надія є” Ольга Кошельник.

Готові окопні свічки передають військовим. Такі вироби дають тепло, освітлення та можливість підігрівати їжу. Крім окопних свічок, на заняттях роблять браслети, печиво, фруктову сушку та мило для військових.

Катерина Зозуля, Елла Трубієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*