У Полтаві людей з інвалідністю навчають надавати домедичну допомогу. На заняттях, зокрема, відпрацьовують зупинку кровотечі та штучне дихання. Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Ольга Стефанюк. Такі заняття влаштовують безплатно.
На базі одного з полтавських університетів вперше з початку року влаштували тренінг для людей з інвалідністю. Заняття проводять спільно з медиками обласної організації Товариства Червоного Хреста.
“Навчали їх серцево-легеневої реанімації, навчали, як правильно зупинити кровотечу, як діяти при опіках, як діяти, якщо людина похлинулася. Дуже гарно вони працювали, їм дуже сподобалось. Все в них виходило в міру своїх сил і можливостей, гарно реагували. Кожна людина повинна знати, вміти і розуміти, як надавати першу допомогу”, — каже голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Ірина Плюсніна.
Навчання для людей з інвалідністю. фото: Суспільне Полтава
На тренінг із мамою прийшов 13-річний Богдан. Він єдиний неповнолітній учасник.
“Тренінг був дуже цікавий і мені, як дорослій людині, і дітям. Ми мали змогу побачити і відпрацювати техніку надання першої медичної допомоги. Це штучне дихання, накладання пов’язок, а також, що потрібно робити на випадок втрати свідомості. Дітки і молодь мали змогу це побачити, відпрацювати та поставити питання”, — говорить мати учасника тренінгу Сніжана Запсельська.
Як правильно робити штучне дихання та зупиняти кровотечу, навчався і Михайло Забережний.
“Я прийшов вперше на такий курс. Спочатку треба послухати, чи він (людина – ред.) дихає. Якщо не дихає, значить робимо штучне дихання. Треба опускати голову вниз, щоб стекла кров. Закидати голову вгору не можна”, — розповідає учасник тренінгу Михайло Забережний.
Людей з інвалідністю навчають надавати домедичну допомогу. фото: Суспільне Полтава
“Сьогодні на занятті була молодь 18+. Це молодь із ментальними особливостями, які були зі своїми супроводжуючими. Хтось із татом, хтось із мамою. Сьогодні тільки двоє із молоді були перший раз. А так – у нас група стала. Вони ходять постійно. 2019-го року їх було всього вісім. А зараз у нас уже більше 20 учасників приходять”, — говорить керівниця проєкту “Центр освіти дорослих” Ольга Стефанюк.
За словами Ольги Стефанюк, тренінги безплатно організовують у рамках проєкту “Центр освіти дорослих”, який діє три роки.
Вікторія Бондаренко, Валерія Гасенко