У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху (ФОТО, ВІДЕО)

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху (ФОТО, ВІДЕО). житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідність

Психологи благодійного фонду “Кульбабка” у Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги 12 дівчат-підлітків з порушеннями слуху. У рамках проєкту беруть участь не лише діти, але й їхні батьки, які також отримують навички надання психологічної підтримки собі та своїм дітям.

Про це Суспільному розповіла директорка благодійного фонду “Кульбабка” Ірина Тернова.

За її словами, реалізація цього проєкту здійснюється за підтримки ГО “Fight For Right” та з технічною підтримкою Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй. Серед менторок проєкту є жінки з порушенням слуху: педагогиня з 15-річним стажем Наталія Мала та студентка, майбутня психологиня Марія Бойко.

“Курс “Діти та війна. Навчання технік зцілення” складається із трьох частин. Спочатку ми працюємо над розумінням себе та своїх емоцій, вивчаємо, як допомогти собі, якщо ми почуваємо себе не “ок”. Другий напрямок — використання мистецтва для звільнення від кордонів і меж, які ми маємо, вираження себе через мистецтво. Третій напрямок — віра у себе, рухатися до поставленої мети та розуміння, що кожна людина має значення, незалежно від статі, наявності інвалідності та інших обставин”, — сказала Ірина Тернова.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьІрина Тернова, Житомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

На одному з таких занять побували кореспонденти Суспільного, під час якого Ірина Тернова розбила молотком тарілку, як символ життя, що зіпсувала війна. Після цього Ірина продемонструвала картинки, на яких з уламків створені нові предмети, що символізують нове життя.

“Життєві обставини можуть нас випробовувати, але важливо пам’ятати, що навіть у найважчі моменти кожна з нас здатна знайти в собі сили продовжувати жити. Виявити в собі внутрішні ресурси, щоб не намагатися відтворити минулу версію себе, а знайти силу почати новий етап у своєму житті”, — сказала директорка благодійного фонду “Кульбабка”.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьЖитомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Педагоги, які безкоштовно навчають дівчат, пояснюють підліткам, що малювання сприяє здійсненню бажань та навчає не порівнювати себе з іншими, а лише з самою собою, порівнювати, якою ти була вчора.

“Я запропонувала дітям створити картини у стилі афірмацій. Цей стиль допомагає зосередитися і притягнути те, до чого ми прагнемо. Ми вписуємо мотивуючу фразу, яка слугує нагадуванням. Але до цієї фрази обов’язково потрібна ще дія. Наприклад, можна написати про життя, що найкращий момент — це зараз”, — розказала Марія Василенко, яка проводить у благодійному фонді арттерапію.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьМарія Василенко, Житомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Сестри Валерія і Аріна разом з родиною прожили п’ять місяців в окупації на Херсонщині. Півроку тому родина переїхала до Житомира. Заняття у благодійному фонді “Кульбабка” дівчата відвідують двічі на тиждень. Аріна має порушення слуху. Зі слів Валерії Тільненко, психологічні техніки, яким навчають педагоги, допомагають не лише забути про сильні вибухи, а й вивчити жестову мову.

“Ці техніки допоможуть мені вивчити жестову мову. Тому що, на жаль, у нашій родині погано володіють нею. Навіть я, хоча мені 17 років, а моїй сестрі 13, не знаю багато жестів”, — сказала Валерія Тільненко.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьВалерія Тільненко, Житомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Бабуся дівчат Майя Тільненко розповіла, що після занять її онучки стали краще спати, бо вони навчилися самозаспокоюватись.

“Вони стали більш спокійні. Коли ми приїхали, вони були дуже неспокійні. Ми почали відвідувати “Кульбабку” і я дуже вдячна їм. Цей проєкт допоміг моїм дівчатам”, — говорить Майя Тільненко.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьМайя Тільненко, Житомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

“Я для себе зрозуміла, що важливо ніколи не здаватися, навіть коли великі труднощі. Продовжувати життя, не втрачаючи віру ніколи”, — сказала Валерія Тільненко.

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьЖитомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

У Житомирі навчають технікам психологічної самодопомоги людей з порушенням слуху. житомир, порушення слуху, проєкт, психологічна самодопомога, інвалідністьЖитомир, 24 січня 2024 року. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Тетяна Іскоростенська, Надія Олейник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*