Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут (ФОТО, ВІДЕО)

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут (ФОТО, ВІДЕО). волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідність

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут. волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідністьСуспільне Луцьк

На Волині проживає 10 переселенців, які мають порушенням слуху. Із перекладом жестовою мовою на Волині їм допомагають троє фахівців, – розповіла Суспільному голова обласної організації Українського товариства глухих Галина Сопронюк.

З її слів, нині налагоджують контакти з внутрішньо переміщеними українцями з Луганщини, Донеччини та Харківщини. Допомагають із продуктами і одягом.

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут. волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідністьСуспільне Луцьк

З початком повномасштабної війни довелося тікати з рідної Харківщини на Волинь Олександру Охотському, котрий є чемпіоном світу та Європи з шашок серед людей з інвалідністю з порушенням слуху.

“Для мене це був шок. Це було складно, як для глухої людини, тому що я займаюся шашками. І я вирішив змінити місце проживання на Луцьк”, – розповів чоловік, який грає у шашки понад 40 років.

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут. волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідністьПереселенець Олександр Охотський. Суспільне Луцьк

У Луцьку чоловік продовжує займатися улюбленою справою, де відвідує спортивний клуб “Біла тура”, де разом із однодумцями тренують вести гру за правилами.

“Я дуже задоволений, адже у Харкові нічого зараз не працює, а мені потрібно над собою працювати. Це теж одна із причин того, що я виїхав із Харкова. Мій будинок залишився цілий”, – зазначив переселенець.

13 років проживав на Харківщині, а нині переїхав на Волинь, звідки родом, Олег Тарнавський. Каже: сумує за рідною домівкою. Чоловік за професією дизайнер і шиє одяг для чоловіків.

“Вчився на модельєра, виступав на різних конкурсах, відкрив свою фірму. Шив одяг, який продавав через інтернет. Протягом семи років я займався цією справою. Дуже відрізняється стиль одягу там, де я жив, і тут. На Волині люди одягаються більш по-європейськи, де я проживав – там одягаються по-іншому”, – розповідає чоловік.

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут. волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідністьПереселенець Олег Тарнавський. Суспільне Луцьк

Серед тих, хто допомагає нечуючим волинянам і людям, які, втікаючи від війни, оселилися на Волині – три перекладачі, зокрема Любов Гнідець. З її слів, її фах є рідкісним, а робота складною.

“В нас лише декілька перекладачів на Волинську область – у Володимирі один і два в Луцьку”, – додала директорка Луцького будинку культури товариства глухих.

Нечуючі та їхні помічники: на Волині проживають 10 переселенців із порушенням слуху. Як налагодили побут. волинь, нечуючий, переселенец, порушення слуху, інвалідністьЛюбов Гнідець. Суспільне Луцьк

Усього за офіційними даними в області нині проживають 1 500 волинян, які мають порушення слуху.

Лариса Літвицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*