У Житомирі провели майстер-клас з аудіодискрипції (ФОТО)

У Житомирі провели майстер-клас з аудіодискрипції (ФОТО). житомир, аудіодискрипція, екскурсія, майстер-клас, незрячий, indoor, person, wall, computer, laptop, office building, people, clothing, group, ceiling. A group of people sitting at a table using a laptop

У Житомирі провели майстер-клас з аудіодискрипції. житомир, аудіодискрипція, екскурсія, майстер-клас, незрячий

У Житомирі на майстер-класі з аудіодискрипції екскурсоводам та гідам розповіли, як потрібно проводити екскурсії для незрячих та слабозорих людей.

Майстер-клас проводила громадська організація «Культура та мистецтво інвалідів» 31 жовтня в рамках реалізації проекту «Відкриваємо світ для себе».

«У 2013 році наша львівська команда впровадила в Україні аудіодискрипцію або тифлокоментування – метод який дозволяє адаптувати візуальні твори мистецтва для людей з важкими порушеннями зору: мультиплікаційні та художні фільми, театральні вистави, екскурсії, музейні експозиції, туристичні мандрівки та інше. Взагалі цей метод існує вже близько 40 років. Наша місія в Житомирі – навчити гідів та екскурсоводів, як провести екскурсію для людини, яка зовсім не бачить, як правильно описувати предмети та розказувати», – сказала керівник проекту кандидат історичних наук, виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.

Присутні на майстер-класі екскурсоводи та гіди переглянули фрагмент мультфільму у чорних окулярах, тобто «дивилися вухами». Організатори на практиці показали, що таке тифлокоментування та яких порад потрібно дотримуватися при проведенні екскурсії людям з вадами зору.

Декілька порад:

  • Розповідати екскурсію потрібно стоячи на одному місці;
  • В період переходу від одного місця до іншого нічого не розповідати;
  • Голос має бути направлений до слухачів;
  • Чітко називати місце локалізації того, про що розповідаєте – жодних «тут» і «там»;
  • Озвучавати назви кольорів;
  • Починати розповідь із зальної інформації, закінчувати деталями;
  • Вживати лише прості слова та назви.

Житомирська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*