Уражений спинний мозок вдалось відновити

Уражений спинний мозок вдалось відновити. дослідник, паралич, спинний мозок, травма, інвалідний візок

Уражений спинний мозок вдалось відновити. дослідник, паралич, спинний мозок, травма, інвалідний візок

Німецьким дослідникам вдалось відновити спинний мозок, що дає надію людям, котрі після його травми пересуваються на інвалідних візках.

Адже досі параліч, зумовлений такою травмою, вважається невиліковним. Але, за повідомленням британського наукового журналу Nature Communications, учені, ймовірно, досягли прориву в цій сфері.

В експериментах із паралізованими мишами співробітникам кафедри клітинної фізіології Рурського університету, що в Бохумі, вперше вдалося відновити здатність тварин знову рухатись.

Головним засобом є білок гіпер-інтерлейкін-6, який стимулює регенерацію нервових клітин, а також те, в який спосіб він уводиться тваринам, розповідають німецькі дослідники у Nature Communications. Хоча поки що питання: «Чи зможуть інваліди отримати нову надію завдяки цьому результату?» потребує подальшого дослідження.

Тим часом команда фахівців, що її очолює Дітмар Фішер, нині працює над вивченням того, чи має гіпер-інтерлейкін-6 позитивний вплив на мишей, якщо після травми минуло лише кілька тижнів?

«Нині цей аспект буде особливо актуальний для використання людьми, — зазначив Фішер. — Тож ми починаємо нові наукові дослідження та пошуки можливих варіантів. У подальшому вони мають показати, чи ці нові підходи можливо перенести на людей».

Наталія Писанська

Берлін

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*