Уроки самооборони для людей з інвалідністю: яких прийомів навчилися і де вони стануть в нагоді (ВІДЕО)

Уроки самооборони для людей з інвалідністю: яких прийомів навчилися і де вони стануть в нагоді (ВІДЕО). вінниця, самооборона, центр реабілітації гармонія, інвалідність, інклюзивний табір

Уроки самооборони для людей з інвалідністю: яких прийомів навчилися і де вони стануть в нагоді. вінниця, самооборона, центр реабілітації гармонія, інвалідність, інклюзивний табірСуспільне Вінниця

Вінниця. У центрі реабілітації “Гармонія” триває підлітковий інклюзивний табір. Протягом тижня хлопці та дівчата навчаються, як діяти під час небезпечних ситуацій: відпрацьовують надання першої домедичної допомоги, а також вивчають, як протидіяти насильству, повідомляє Суспільне.

П’ятнадцятирічний Олександр Когут під час занять із самооборони намагається відбитися від умовного нападника. Для цього застосовує прийом, який продемонстрував тренер. Олександр каже, оборонятися йому доводиться вперше. Було не складно.

“В мене сила є, так що це не дуже складно. Рідко хто мене може образити, але з іншого боку, якщо вже образили, то можна буде самооборонятися”, – каже Олександр Когут.

Олександра Куденюк з дитинства на візку. Каже, хоче навчитися самообороні, адже не завжди друзі та рідні можуть бути поряд.

“Взагалі хотіла б більше навчитися захищати себе, якщо, не дай Бог, колись будуть такі неприємні ситуації. Не завжди можуть прийти на допомогу, коли біля тебе немає нікого, хто міг би тебе захистити” – говорить Олександра Куденюк.

Усі настанови учасники інклюзивного табору отримують від тренера Сергія Паршенка.

“Якщо людина починає вас душити, ніколи не можна піднімати голову, якщо ви заховалися, він вас вже не задушить. Можна спробувати ломати пальці, намагатися виходити з цієї ситуації. Можна просто перекинути руку і сказати людині до побачення” – каже Сергій Паршенко.

Паршенко додає, самооборона – це не лише про застосування фізичної сили, а й про те, як уникнути конфлікту. Тож учасників табору навчає не лише, як оборонятися, а й як домовитися з потенційним нападником.

Уроки з самооборони для дітей з інвалідністю зорганізувала ГО “Гармонія”. Підлітки відвідують їх у межах інклюзивного табору, який назвали “Марафон безпеки”, – каже соціальний педагог центру Оксана Крижанівська.

“Небезпеки нас очікують на кожному кроці, але так як у нас не дуже захищена категорія підлітків, вони мають бути ще більше обізнаними, щоб відчувати себе впевнено, відчувати себе на рівні з іншими людьми”, – розповідає Оксана Крижанівська.

“Марафон безпеки” триватиме до кінця тижня. Далі на підлітків чекають уроки з кібербулінгу та фінансової грамотності, – каже Крижанівська.

Віталій Бондарєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*