Як не ранити почуття людини з травмою обличчя: фахівці надали українцям низку порад

Як не ранити почуття людини з травмою обличчя: фахівці надали українцям низку порад. адаптація, поранення, суспільство, травма обличчя, інвалідність

Як не ранити почуття людини з травмою обличчя: фахівці надали українцям низку порад. адаптація, поранення, суспільство, травма обличчя, інвалідністьСкани перед операцією з реконструкції обличчя. Фото: Superhumans.Center

Суспільство має навчитися бачити не лише понівечені тіла, а людей цілісно, пише «Вечірній Київ».

В Україні десятий рік триває війна. За цей час вона зачепила сотні тисяч людей, понівечила долі та людські тіла. Важкі поранення отримують не тільки військові, а й цивільні, тож довкола нас є все більше людей з інвалідністю. І багато хто просто не знає, як коректно поводитися, щоб не образити. На ці та інші питання дають відповіді психологи.

«Перебуваючи в громадських місцях, ми можемо зустрічати людей з травмами обличчя або ж ампутаціями кінцівок. І відчуття страху, сорому, а потім провини та жалю, які іноді виникають всередині нас при цьому, є природними. Аби не фокусуватися на травмі, ми можемо відводити очі чи взагалі уникати контакту. Та це ображає людину, адже така реакція змушує її відчувати себе іншою, ба навіть негідною уваги та спілкування. Це ранить і геть не сприяє адаптації в суспільстві після отримання травми», — зазначають фахівці Superhumans.Center.

Саме вони підготували низку порад, як впоратись із власними емоціями та не образити словами, мімікою чи поглядом під час спілкування.

Усі ці рекомендації психологи розробили в рамках програми ментального здоров’я «Ти як». Бо зараз, у час війни, українцям дуже важливо дбати про себе, про свій психологічний стан, а також бути емпатичними до проблем інших людей, підтримувати тих, кому потрібна допомога.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*