Як у Львові працює соціальне підприємство, де виготовляють трав’яний чай (ВІДЕО)

Як у Львові працює соціальне підприємство, де виготовляють трав’яний чай (ВІДЕО). львів, майстерня мрії, підприємство, соціалізація, інвалідність

Ціль проекту – це якомога більше людей витягнути із буденних днів «у чотирьох стінах».

Як у Львові працює соціальне підприємство, де виготовляють трав’яний чай. львів, майстерня мрії, підприємство, соціалізація, інвалідністьФото: Майстерня мрії

«Майстерня мрії» – підприємство з виготовлення трав’яних чаїв, а також центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями. Метою організації є соціалізація людей з інвалідністю, навчання їх побутових навичок, проведення праце- і арт-терапії.

Батьки, які мають дітей з інвалідністю, мріяли про місце, де їхні діти зможуть навчитися чомусь корисному. Молодь із ментальними порушеннями у свою чергу мріяла про місце, де вони зможуть реалізуватися і знайти нових друзів. Звідси й назва такого місця – «Майстерня мрії».

Головною особливістю організації є запровадження соціального підприємництва з виготовлення трав’яних чаїв, яке дає змогу бути самостійними та не залежати від спонсорів. Крім цього, тут вони займаються малюванням, валянням шерстяних виробів, вчаться готувати, прибирати і доглядати за собою.

Засновниця майстерні, у минулому програмістка Анна Іванічева каже, що тут здійснилися не лише мрії особливих людей, а й її також.

«Я завжди хотіла рятувати світ. Мріяла навіть поїхати допомагати дітям в Африку. Але з часом знайшла свою Африку тут. Раніше я думала, що в Україні непотрібно нікому допомагати, але виявилось, що в нас дуже багато потребуючих людей. Деколи мені здається, що це навіть не я їм допомагаю, а вони мені», – розповіла Анна.

Ціль проекту – це якомога більше людей витягнути із буденних днів у «чотирьох стінах».

Майстерня допомагає розвиватись не лише людям з інвалідністю, а й усім іншим, які приходять. Кілька років тому дівчина проміняла перспективну роботу, матеріальне благополуччя на неприбуткову громадську діяльність. Тепер увесь свій час вона присвячує розвитку «Майстерні». Утім, це лише початок, каже Анна.

Виготовлену продукцію можна замовити на сторінках майстерні в соцмережах. Також «Майстерня мрії» є постійним учасником ярмарку «Гармидер».

«Ми працюємо вже три роки і за цей час бачимо наскільки змінилися наші відвідувачі: хтось став більш соціалізованим: хтось більш гнучким і легше тепер адаптується до змін, хтось почав робити вдома те, що не робив раніше(наприклад, допомагати з прибиранням чи мити посуд). Для нас це як маленькі перемоги і значить робота відбувається не дарма», – додає Анна Іванічева.

Окрім цього, досягненнями майстерні є те, що вона почала працювати з деякими ІТ-компаніями і постачати чаї їм в офіс, а також має спільний проєкт із ведмежим притулком «Домажир». Зокрема на запит притулку розробили трав’яний збір, до якого входять трави, що їдять ведмеді.

Найбільше директорка майстерні мріє про те, щоб аналогічні майстерні з’являлися по всій Україні, у маленьких містечках і селах, де особливими людьми опікуються менше.

Ролик знято за кошти Програми сприяння розвитку підприємництва на 2020-2022 роки та за сприяння Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради.

Твоє Місто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*