“Як зрозуміти аутизм?” – перший в Україні урок про інклюзію (ВІДЕО)

“Як зрозуміти аутизм?” – перший в Україні урок про інклюзію (ВІДЕО). рас, мультфильм, суспільство, толерантність, урок

Громадське об’єднання Happy Today презентує перший в Україні освітній урок про те, як дітям зрозуміти аутизм та сприймати ровесників з розладами аутистичного спектру (РАС), повідомляє Depo.ua

“Як зрозуміти аутизм?” – перший в Україні урок про інклюзію. рас, мультфильм, суспільство, толерантність, урок

Урок для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку починається з перегляду мультфільму “Петрик і Фонтани” про дружбу нормотипової дівчинки та хлопчика з РАС, а продовжується роз’яснювальною бесідою та іграми у класі. Ігри, розроблені методистами і психологами, допоможуть дітям відчути, що таке сенсорна чутливість, особистий простір та невербальна комунікація. Заняття спрямоване на розвиток емпатії дітей через отримання власного емоційного досвіду.

“Саме у молодшому шкільному віці у дітей закладається уявлення про суспільство навколо, тож окрім загальних знань дуже доречно розповісти дітям про прийняття, толерантність та розуміння, що усі люди різні — про цінності розвинутого світу. Обізнаність та толерантність не тільки допоможуть уникнути булінгу та інших проявів агресії, що виникають від незнання, а ще й відкриють нові горизонти, способи спілкування, допоможуть знайти спільну мову та почати використовувати потенціал кожного на повну. Дітей варто вчити бути добрими”, — розповіла Анастасія Степула, засновниця громадського об’єднання “Happy Today — просвітницькі проєкти про аутизм”.

План уроку, мультфільм та методичний матеріал для педагогів розповсюджуються безкоштовно на сайті Happy Today, тож кожен вчитель України може самостійно провести заняття з інклюзії у себе в школі.

Мультфільм створено Viter production co. за мотивами книги Надії Степули “Петрик і Фонтани” (2019). Автори методичного матеріалу для педагогів — Яна Юрченко, Світлана Малько, за редакцією Марії Гарбар та Анастасії Степули.

Мультфільм та методичні матеріали створені за підтримки Українського Культурного Фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*