Пройшли перші два тренінги для вчителів та батьків «Як створити інклюзивний простір»

1 13 2 1465 1 2. інвалідності

Вінниця. Тренінги були проведенні в ДНЗ №71 та ЗШ гімназії №30

Учасники отримали своєрідний порівняльний зріз як сприймають інвалідність в різних країнах, як законодавчо Україна та Конвенція ООН про права інвалідів визначає поняття інвалідності. Важливо в світлі відмінності розуміння інвалідності також орієнтуватись в моделях інвалідності які є визначними в формуванні соціальної політики по відношенню до людей з інвалідністю. Тому було приділено увагу ознайомленню з моделями інвалідності в суспільстві та як вони вливають на дітей з інвалідністю та формування сприйняття їх у соціумі.

  1 13 2 1465 1

Позитивні та негативні наслідки впливу моделей спільно з учасниками обговорювали тренери, експерти з формування інклюзивного простору Чорнобривенко Олена та Чорнобривенко Микола. Спеціально розроблені вправи допомогли учасникам тренінгів «одягнути» на себе образ людини на інвалідному візку, з порушеннями слуху та зору і в діалозі відмічали на що потрібно звернути увагу, а що недоречно робити в тій чи іншій ситуації по відношенню до дитини з інвалідністю.

  1 13 2 2443 2

Тренери ознайомлювали вчителів та батьків як створити інклюзивний простір та формували навички спілкування та надання допомоги таким учням з інвалідністю, що надалі їм було простіше надавати освітні послуги.

Останнім блоком тренінгу йде інформація про «Універсальний дизайн» та застосування його в освіті про що розповідала Жуковська Сюзанна. Інклюзивний простір включає в себе також і створення безбар’єрного середовища і важливо застосувати саме принципи «Універсального дизайну», який дозволяє створити середовище навколо нас максимально корисним та зручним для всі людей не залежно від того, мають вони інвалідність чи ні.

  1 13 2 3342 3

Дані тренінги проходять за фінансової підтримки Фундації ПАУСІ, Європейського Союзу та Центральноєвропейської ініціативи та за сприяння Департаменту освіти та Департаменту фінансів.

Жуковська Сюзанна

“Моя Винница”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*