Цьогоріч до шкіл області підуть більше 250-ти дітей із особливими потребами

Цьогоріч до шкіл області підуть більше 250-ти дітей із особливими потребами. харківщина, асистент учителя, незрячий, особливими потребами, інклюзивне навчання, person, child, toddler, baby, indoor, clothing, little, black and white, girl, family. A group of people standing next to a little girl sitting at a table

Харківщина повністю готова до нового навчального року, – запевняють в обладміністрації. І особлива увага цього року приділяється інклюзивному навчанню. Коли раніше лише в 20-ти школах області було організоване навчання дітей із особливими потребами поруч із здоровими однолітками, то з 1-го вересня вже 135 шкіл мають змогу прийняти особливих дітей.

У 1-Б класі 105-ї школи з нового навчального року буде навчатися троє особливих учнів. Зараз тут уже закінчують ремонт класного приміщення для першачків. Тут створюються сприятливі умови, аби всі учні могли успішно навчатися, – говорить директор. Зокрема, у класі буде гральна зона, аби малюки могли зняти напругу, для них організують уроки ритміки. Окремо з дітьми працюватимуть дефектологи, психологи, соціальні педагоги. І раніше до загальноосвітніх шкіл приходили діти з особливими потребами, проте для них не створювалися особливі умови, – говорять у школі. Тож зараз від інклюзивного навчання учні тільки виграють.

Наталія Теплова, директор ЗОШ № 105

Це люди, які введені в штатний розпис. Ті люди, які окремо будуть працювати з такими дітками. Крім того, поряд із учителем буде знаходитися асистент учителя. Тобто людина, яка безпосередньо на допомогу вчителю вводиться, щоб діти мали певний результат.

Тільки-но батьки звичайних здорових дітей дізналися, що у школі буде створено клас інклюзивного навчання, вони поставилися до цього із розумінням, – розповіли у школі. Дехто навіть прохав, щоб його дитину взяли саме в цей клас.

Наталія Теплова, директор ЗОШ № 105

Дорослі вже розуміють, що такі класи, така форма навчання, потрібні не тільки для особливих діток, а й для звичайних дітей, адже діти змалечку повинні вміти спілкуватися з різними категоріями дітей.

Із 1-го вересня до інклюзивних шкіл мають прийти на навчання понад 250 дітей з особливими потребами, – розповіли в обладміністрації. І водночас визнали, що залишається ще чимало питань в організації інклюзивного навчання. Йдеться про безбар’єрність для учнів із ДЦП, особливі умови для дітей із затримками психологічного розвитку, а також про підручники для незрячих дітей.

Анатолій Бабичев, заст. голови ХОДА

Якщо інші можуть займатися по тих самих підручниках або розвиваючих підручниках, то для незрячих дітей потрібні підручники, написані шрифтом Брайля. У нас є 2 спеціалізовані заклади в області-інтернати для незрячих, і вони цього року отримали підручники, написані шрифтом Брайля.

У Харківській області ці підручники не друкуються, проте протягом вересня всі навчальні книжки, – обіцяють в обладміністрації, – будуть у школах. Також саме в Харківській області вперше в Україні започаткований новий освітній проект із підготовки вчителів для роботи з дітьми, які мають особливі потреби. На базі Академії неперервної освіти організовано постійно діючі курси для педагогів, які мають працювати із особливими дітьми.

Світлана Маренич

ОТБ Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*