Інклюзія в Гадяцькому районі: разом створюємо толерантне суспільство (ВІДЕО)

Інклюзія в Гадяцькому районі: разом створюємо толерантне суспільство (ВІДЕО). гадяцький район, суспільство, інвалідність, інклюзія, інтегрування, cartoon, illustration, child art, furniture, drawing. A group of people in a room

Інклюзія в Гадяцькому районі: разом створюємо толерантне суспільство. гадяцький район, суспільство, інвалідність, інклюзія, інтегрування

Все частіше у повсякденному житті ми чуємо таке слово, як «інклюзія». Хоча, ще не всі українці достеменно розуміють суть цього поняття. Але, повірте, це дуже важливо. І тому пропоную розмову на тему інклюзії, тобто залучення людей із особливими потребами до повноцінної і повноправної участі в суспільному житті. Та готовий поділитися напрацюваннями наших фахівців, які допомагають стирати ті бар’єри, що існують в соціумі.

Ми будуємо сучасну і прогресивну країну. А тому — суспільство має навчитися толерантності і мати усвідомлену громадянську позицію. Особливо, коли йдеться про людей із особливими потребами.

Адже чи відомо вам, що в Україні близько 700 тисяч дітей з порушенням психофізичного розвитку? І тільки 10% з них навчаються в інклюзивних школах, тобто таких закладах, де особливі діти навчаються разом із звичайними. Питанням інтегрування дітей з інвалідністю у загальний процес навчання почали займатися лише в останні декілька років — завдяки сучасній освітній реформі та Новій українській школі.

На етапі впровадження інклюзії в Гадяцькому районі ми зіштовхнулися з великою кількістю проблем. Це і соціальні бар’єри, стереотипи, недостатня усвідомлення проблеми. Це типові речі, коли починаєш нову важливу справу. Тож зараз витрачаємо багато зусиль, щоб подолати ці чинники. Адже виграють від цього не тільки особливі діти, але й їхні здорові однолітки, і педагоги, і батьки. Саме так прищеплюється повага до відмінностей людини та формується несприйняття дискримінації.

У нашому районі успішно працює Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Його мета — інтегрувати дитину у суспільство. Для цього у Центрі розроблено відповідні курси оздоровлення та реабілітації. Центр має відповідне технічне оснащення та чудовий колектив спеціалістів.

Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Гадяцькому районі

Сьогодні інклюзивна освіта передбачає навчання дитини з особливостями психофізичного розвитку в звичайній школі. А це вимагає спеціальних знань від українських вчителів. Тож ми залучили фахівців з області для роботи у новоствореному Гадяцькому інклюзивно-ресурсному центрі. Також надаємо фінансову підтримку міській раді для його облаштування Адже цей центр створено для діток всього району.

Інклюзія в Гадяцькому районі: разом створюємо толерантне суспільство. гадяцький район, суспільство, інвалідність, інклюзія, інтегрування

Переконаний, що ми здолаємо всі труднощі, які існують на шляху до толерантного і безбар’єрного суспільства, а інклюзія стане звичною практикою у Гадяцькому районі, як і в Україні в цілому. Тисячі дітей мріють жити звичайним життям і хочуть сприйматися такими, якими вони є від народження. І наш обов’язок — дати їм змогу жити повноцінно! Для цього потрібно не так і багато — розуміння, підтримка і людяність.

Олексій Матюшенко
Голова Гадяцької районної державної адміністрації

Інтернет-видання «Полтавщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*