Мешканцям громади та переселенцям розповіли про інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами

Мешканцям громади та переселенцям розповіли про інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами. ірц, ооп, шацька громада, заклад освіти, підтримка, floor, furniture, indoor, chair, wheel, table, mirror, clock, tire. A chair sitting in front of a window

Мешканцям Шацької громади та внутрішньо переміщеним особам розповіли про алгоритм організації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами в закладі освіти (зокрема й тих, що вимушені були змінити своє місце проживання).

Про це інформує Шацька селищна рада у Фейсбуці, пише «Район.Шацьк».

Керівник закладу освіти на підставі заяви одного з батьків (інших законних представників) учня та висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, що надається інклюзивно-ресурсним центром (далі – висновок), утворює інклюзивний клас та організовує інклюзивне навчання з урахуванням рівня підтримки, рекомендованого інклюзивно-ресурсним центром.

Увага! У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) для організації інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами (зокрема й тих, що вимушені були змінити своє місце проживання (перебування) внаслідок збройної агресії росії) до закладу освіти подаються копії документа, що посвідчує особу та висновку (в разі наявності).

Якщо висновку немає, то необхідно звернутися до КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Шацької селищної ради», де фахівці організують проведення комплексної оцінки дитини. (тел. 0964169585 Олена Моніч).

На період дії воєнного стану педагоги зможуть надавати додаткові корекційно-розвиткові послуги всім дітям з ООП, зокрема й дистанційно. Крім того, зміни сприятимуть спрощенню процедури подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, а також створенню належних умов для звернення до ІРЦ.

Для учнів, які потребують підтримки в освітньому процесі, керівник закладу освіти формує команду психолого-педагогічного супроводу (далі – команда) та забезпечує її роботу в закладі освіти.

Для організації інклюзивного навчання учня команда протягом двох тижнів з початку навчання складає його індивідуальну програму розвитку за встановленою формою, підписується всіма членами команди, одним з батьків (іншим законним представником) учня та затверджується керівником закладу освіти.

Індивідуальна програма розвитку переглядається не рідше ніж двічі на рік та повинна враховуватися педагогічними працівниками під час освітнього процесу в інклюзивному класі.

Індивідуальна програма розвитку визначає перелік необхідних дитині психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг, що надаються індивідуально та/або в груповій формі (частина п’ята статті 26 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*