У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі майже 70 дітей проходять навчання та відновлення. Під час війни для таких дітей важливо й надалі відвідувати заняття, адже це допомагає впоратися зі стресом.
«Для дітей з особливими освітніми потребами вкрай важливо продовжувати й під час війни навчання та реабілітацію. У Полтавському навчально-реабілітаційному центрі майже 70 дітей займаються з фахівцями: логопедами, дефектологами та психологами. Маємо піклуватися про наших дітей», – говорить начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
За словами директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру Любові Січкар, фахівці закладу проводять діагностичне обстеження кожної дитини та пишуть окрему програму її навчання. Тому заняття в основному проводять індивідуально.
«Наразі ми проводимо обстеження за спеціальною методикою. Спочатку педагог демонструє дитині виконання завдання, а потім вже вона виконує його самостійно. Інший працівник фіксує це в бланку обстеження. І потім ми робимо певні висновки, які є результати, як минуло навчання, виховання за цілий рік дитини», – розповіла вчитель-дефектолог Наталія Сергіївна.
З дітьми займаються як фахівці, так і батьки, які переймають практики для навчання вдома.
«Маємо певні успіхи. Розвиваємося й ростемо. Тут вихователі проводять заняття, дають завдання, а вдома ми обов’язково повторюємо та закріплюємо всі теми», – додала мама одного з вихованців закладу.
Полтавська обласна військова адміністрація