Міністерство внутрішніх справ запустить автошколи для людей з інвалідністю. Щороку в них зможуть навчатися близько 300 людей.
Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час презентації проєкту на засіданні Ради безбар’єрності 15 лютого.
За її словами, клієнти таких автошкіл у складі змішаних інклюзивних груп пройдуть кілька етапів з набуття навичок водіння та отримання посвідчення водія:
- медико-соціальна експертна комісія;
- отримання медичної довідки;
- навчання в автошколі на базі ЗВО МВС;
- складання теоретичного іспиту в ТСЦ;
- практична підготовка й іспит.
«Ми створюємо платформу можливостей для кожного, хто має бажання отримати посвідчення водія, а також перенавчитися», — зазначила Павліченко.
У відомстві додали, що проєкт «Автошколи для людей з інвалідністю» реалізується МВС України разом із партнерами в межах загальнодержавної ініціативи першої леді «Без бар’єрів».
Рада безбар’єрності
Засіданні Ради безбар’єрності під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської відбулося 15 лютого.
Шмигаль повідомив, що уряд розробив План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Україні.
«Повномасштабна війна стала для нас викликом у багатьох сферах. Зокрема й у побудові безбар’єрного середовища. Але попри війну ми продовжуємо реалізацію ініційованої Оленою Зеленською Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні», — зазначив він.
За словами очільника уряду, стратегію необхідно поєднати з реаліями воєнного часу.
«Ми відчули фізичні бар’єри війни. Майже кожен особисто зіштовхувався з евакуацією, з усіма складнощами вокзалів, транспорту, високих поверхів», — додала перша леді.
Департамент комунікації МВС України