Педагоги початкових класів опановують особливості інклюзивної освіти

Педагоги початкових класів опановують особливості інклюзивної освіти. запорізька область, вчитель, тренинг, інвалідність, інклюзивна освіта, person, clothing, indoor, human face, man, computer, group, people, conference room, crowd. A group of people standing in a room

Педагоги початкових класів опановують особливості інклюзивної освіти. запорізька область, вчитель, тренинг, інвалідність, інклюзивна освіта

Процес упровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах Запорізької області набуває розвитку. Так, на базі загальноосвітньої школи I – III ступенів «Основа» розпочато навчання вчителів перших класів з інклюзивною формою навчання та їх асистентів. Спеціальний тренінг триватиме п’ять днів. У відкритті заходу взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

– Наразі ми зіткнулися з тим, що у вчителів немає розуміння та необхідних практичних навичок роботи з особливими дітьми. Нині спеціальне навчання розпочинається ще для 45 педагогів із Запорізької області, які з першого вересня вперше приймуть на навчання дітей-інвалідів. Також ми плануємо з нового навчального року в школах запровадити спеціальні дисципліни для всіх вчителів, щоб вони мали змогу оволодіти необхідними навичками роботи з такими дітьми. Впровадження інклюзивної освіти набирає обертів не лише в нашому регіоні. По Україні до цього проекту приєднується Житомирська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Запорізьким фахівцям, як новаторам у цій галузі, необхідно розробити значну методичну базу, яку запровадять по всій країні, – зазначив Едуард Гугнін.

Педагоги мають намір поширювати цей досвід серед своїх колег. Наразі спеціальне навчання вже пройшли 317 запорізьких учителів.

– Наша головна мета – зробити дітей, які мають певні вади, успішними, розумними, впевненими та соціалізувати їх у суспільство, саме тому особливі діти вчаться разом з іншими однолітками. Та головне в цьому процесі – підхід вчителя до дитини. Тому проведення таких тренінгів є дуже важливою складовою всього процесу інклюзивної освіти, – наголосив Едуард Гугнін.

Запорізька область стала першою в Україні по реалізації пілотного проекту з упровадження інклюзивної освіти. З липня 2016 року Благодійний Фонд Марини Порошенко спільно з Міністерством освіти і науки України у Запорізькій області реалізує експериментальний проект по впровадженню практичної моделі інклюзивного освітнього середовища, Благодійний Фонд розробив інструментарій індивідуальної та командної роботи для поглиблення професійних вмінь та навичок корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, спричинені порушеннями розвитку та інвалідністю. Наразі в області відкрито 78 інклюзивних класів у 47 загальноосвітніх навчальних закладах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*