Створення сучасного інклюзивного простору обговорили на Сумщині

Створення сучасного інклюзивного простору обговорили на Сумщині. сумщина, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивний простір, person, indoor, table, computer, wall, sitting, clothing, laptop, people, group. A group of people sitting at a table

Створення сучасного інклюзивного простору обговорили на Сумщині. сумщина, круглий стіл, суспільство, інвалідність, інклюзивний простір

Формат сучасного розвитку країни базується на вірі в те, що кожна людина з вадою має отримати освіту, яка б якомога ближче відповідала стандартним умовам. Він передбачає істотні зміни в культурі, політиці та практичній діяльності шкіл. Одним із аспектів інклюзивної освіти є забезпечення ефективності навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітньому закладі. Діти з особливими потребами стають частиною нашого життя, вони включаються в загальноосвітні школи, оточення, спільноти. До них ставляться як до рівних і як таких, що заслуговують на повагу, і сприймають їх такими, як вони є. Це те право, яким всі ми користуємось як члени суспільства.

В Україні словосполучення «інклюзивна освіта» почало активно використовуватися лише останні кілька років. Було адаптоване законодавство і перші зміни почали впроваджуватися на рівні загальноосвітніх шкіл.

Обговорити питання створення умов функціонуючого інклюзивного простору на Сумщині зібралися представники Сумської обласної ради, Сумської облдержадміністрації, КУ СОР «Сумський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів», об’єднаних територіальних громад та директори інклюзивно-ресурсних центрів області на базі Сумського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.

Круглий стіл «Створення сучасного інклюзивного простору» мав на своїй меті розкрити нові інтерактивні технології, презентувати практики, що втілюються в інших областях, та обговорити проблеми, які стають на шляху до функціонуючого інклюзивного простору.

На даний момент інтерактивні засоби реабілітації є у Сумському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, для повного комплекту не вистачає тільки інтерактивної пісочниці. Всі ці засоби були закуплені за кошти державного бюджету та активно використовуються у роботі фахівцями центру. Прикладом впровадження успішних практик є те, що до центру приїздять на реабілітацію діти з інших регіонів нашої країни. Як зазначив представник обласної ради, підтримка інклюзивно-ресурсних центрів – важливий крок у формуванні сучасної системи фахового супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Фактично Сумська область робить лише перші кроки в розбудові інклюзивного середовища, на це потрібні кошти, і хоча депутати обласної ради завжди підтримують усі ініціативи, що пов’язані з допомогою дітям, без співфінансування на місцях це не є можливим.

Шляхом співфінансування з обласного та місцевих бюджетів заклади освіти з інклюзивними класами зможуть отримати сучасні інтерактивні засоби для індивідуальної та групової роботи.

Окремою проблемою для функціонування інтерактивних кімнат є недостатність фахівців, які вміють працювати з даним обладнанням, але її можуть вирішити випускники Сумського державного педагогічного університету.

Депутатський корпус обласної ради готовий долучитися до надзвичайно важливої справи, як розбудова спеціальної інклюзивної освіти, яка зорієнтована на те, щоб діти з інвалідністю мали змогу здобувати знання і проводити час у середовищі, яке дає змогу їм розвиватися.

Сумська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*