У Батурині хочуть закрити спеціальну школу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку (ВІДЕО)

У Батурині хочуть закрити спеціальну школу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку (ВІДЕО). батурин, заклад, закриття, порушення інтелектуального розвитку, школа

У Батурині хочуть закрити спеціальну школу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. батурин, заклад, закриття, порушення інтелектуального розвитку, школа

Спеціальну школу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку у Батурині хочуть закрити. А дітей перевести в інші спецшколи області. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Любов Ясько. У закладі, який розрахований на 100 учнів, навчається – 39. І це одна з причин його ліквідації, бо у школі класи не комплектні, а більшість дітей може навчатися в інклюзивних класах, каже начальник управління освіти облдержадміністрації Микола Конопацький. Через це видатки на утримання школи вдвічі перевищують норму. Проект рішення про ліквідацію школи 18 березня розглядатимуть депутати на сесії облради. Як до ймовірного закриття школи ставляться батьки, дізнавалася Дар’я Янушкевич.

14-річний Богдан Федоренко має синдром Дауна. Хлопчик майже не розмовляє. Він навчається у 7-му класі спеціальної школи у Батурині. Раз на два тижні батьки забирають його додому до Бахмача. Весь інший час він проводить у школі.

«Хлопчик мало говорить, речення він не зв’язує. А в колективі не з усіма, але знаходить спільну мову. Ми хочемо аби наші діти хоча б чомусь навчилися у своєму житті», – каже мама Богдана Наталія Федоренко.

Ліквідовувати школу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку чи ні, вирішуватимуть депутати на сесії обласної ради 18 березня. Мати Богдана каже, переведення сина у іншу школу відобразиться на його здоров’ї.

«В нього рвота з’являється, коли нервується. Ця дитина зовсім незвичайна. Для нього це дуже великі зміни. Щоб віддати його у іншу школу, він там не буде. Він просто не захоче туди їхати. Дайте цим діткам, хоча б довчитися, тих яких ви набрали. Тут багато дітей-інвалідів і їм дуже важко звикати і змінювати колектив».

У сусідньому класі навчається 10-річний Данило Батмаєв. У свої 10 років він має інтелектуальний розвиток 6-річної дитини, каже його бабуся Людмила Бєлькова.

«Моя дочка, коли було Дані 3 місяці усиновила його. Але 3 роки тому вона захворіла і померла. Батько відмовився, бо це усиновлена дитина. Ще й інвалід. Я його забрала і він 3 роки живе зі мною», – розповідає бабуся Данила.

Бабуся Данила Людмила Бєлькова каже, хлопчик в цьому році почав відкритіше спілкуватися з дітьми, і вона хвилюється, що перехід до іншої школи погано вплине на його психологічний стан.

«Якщо мені його забрати додому, я живу удвох з ним. Мені 68 років. Що я можу дати цій дитині? Нагодувати. Але йому потрібні спеціалісти, щоб з ним займалися. Треба залишити школу, аби діти довчилися. Бо це йому знадобиться. Якщо його переведуть кудись, і дітей в інший інтернат, то йому знадобиться мінімум два роки, щоб він знов увійшов в курс».

Вчителька спецшколи Наталія Дорошенко навчала обох хлопців. Вона працює у школі 43 роки. І каже, для таких дітей потрібні особливі умови навчання.

«Навіть 20 чоловік в класі, для них це дуже багато, для цих дітей. От Богдану треба посеред уроку встати і полежати, покричати, це нормально. Він виплеснув цю емоцію, сів і далі продовжує у мене працювати. Теж саме в цьому році з Данею. Він настільки став активний, що встає посеред уроку і починає бігати. І я даю йому ці можливості. Про дітей в останню чергу думають. Про гроші думають, про все інше, а про дітей в останню чергу», – говорить Наталія Дорошенко.

У разі закриття Батуринської спеціальної школи, дітей пропонують перевести до 3 закладів: навчально-реабілітаційних центрів в Березні та Удайцях, або ж Прилуцької спеціальної школи.

Директорка Батуринської спеціальної школи Любов Ясько каже: «Де, теж навчаються і здобувають освіту діти, які мають інтелектуальні порушення. З Бахмача до Прилук 2-2,5 години потягом. До Удайців ще трошки більше часу знадобиться батькам, це ще 18 кілометрів до Удайців до навчально-реабілітаційного центру і якщо з Бахмачу, то це буде дуже складно добиратися».

«До Березного майже 3 години. До Прилук потягом 3 години, це нереально. Йому треба покричати, постукати, йому треба полежати. Це його потреба. Значить він залишиться вдома», – говорить Наталія Дорошенко.

У Батуринській спеціальній школі працює 23 педагоги. Частина з них піде на пенсію, каже Любов Ясько. Решту працевлаштують до інших освітніх закладів, сказав начальник управління освіти облдержадміністрації Микола Конопацький.

Де навчатимуться 39 дітей Батуринської спецшколи вирішуватимуть індивідуально з батьками

«Там жодного класу повного немає. І вартість отримання дуже значна. Ми маємо створити оптимальні умови для здобуття дітьми, я би вважав загальної середньої освіти, а не спеціальної. З отриманням атестату звичайного зразка. Ми будемо визначатися по кожній окремій дитині індивідуально і виключно з батьками. І виключно на користь дітей», – сказав Микола Конопацький.

Андрій Тіток

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*