У Вінниці відкрили курси англійської мови для незрячих за шрифтом Брайля (ВІДЕО)

У Вінниці відкрили курси англійської мови для незрячих за шрифтом Брайля (ВІДЕО). вінниця, курси англійської мови, незрячий, проєкт, шрифт брайля

У Вінниці відкрили курси англійської мови для незрячих за шрифтом Брайля. вінниця, курси англійської мови, незрячий, проєкт, шрифт брайляШрифт Брайля / 5 канал

Вінниця стала першим містом в Україні, де започаткували вивчення іноземних мов за допомогою таблиці шрифту Брайля. Заняття мають на меті продовжити втілення соціального проєкту щодо безбар’єрності та доступності людям з інвалідністю. Курси англійської мови для незрячих є безоплатними. Проводять їх двічі на тиждень у місцевому молодіжному центрі. Більше дивіться у сюжеті “5 каналу”.

Наталія Філюк із дитинства має вади зору. У школі іноземну мову не викладали. Опанувати англійську вирішила зараз, у свої 62. Мотивацією стало захоплення шахами. Наталія грає на спеціальному сайті, де всі комбінації розписані іноземною. Тому вивчити мову стало її метою. Жінка вже знає алфавіт та лічбу до ста.

“Не важко навчитися. Я навіть не думала, що настільки мова ця красива. Я раніше її чула, але коли почала вивчати, то звучання слів і звуків мені дуже подобається і у вимові не важко”, – поділилася пані Наталія.

Вивчення англійської мови для незрячих людей у Вінницькому молодіжному центрі організували безоплатно.

“Моя була така мрія та бажання спробувати навчити незрячих людей англійській мові. Зробити собі виклик та виклик людям. Вони в багатьох моментах зневірилися. Але у нас уже три заняття і ми продемонструємо, що по цьому шрифту, пупиришках, вони читають. Тобто, що все можливо”, – розповіла викладачка англійської мови Ольга Заризенко.

Незрячі опановують англійську за допомогою спеціальної таблиці з алфавітом шрифтом Брайля.

“На жаль, у нас немає такого фінансування в школах, аби був спеціальний педагог, аби були книги шрифтом Брайля, аби були топографічні карти цим шрифтом. І по суті таку категорію людей просто позбавили можливості навчитися читати і писати”, – зауважила викладачка.

Уроки іноземної для незрячих відбуваються у групах із 10 учнів. Це вже третє заняття. Інклюзиві навчання – це пілотний проєкт Вінницького молодіжного центру.

“Наш молодіжний центр працює з різними категоріями людей. Так як центр є доступним, ми вирішили зробити такий проєкт для людей з порушенням зору. Це унікальна методика Ольги Заризенко, нашого викладача. Тому ми вирішили започаткувати проєкт і дати можливість отримати людям знання, які вони не можуть отримати самостійно”, – наголосила керівниця молодіжного центру “Квадрат” Надія Мельник.

Якщо курси із вивчення іноземної мови зацікавлять незрячих людей, у центрі обіцяють організувати додатковий набір до груп на постійній основі. За бажанням відвідувачів курсів, можуть запросити викладача німецької мови.

Анастасія Голошивець, Вікторія Ворущак, Вінниця, “5 канал”.

Дивіться також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*