Невід’ємною частиною створення Нового освітнього простору є інклюзія. Так, на Волині на початок 2018/19 навчального року інклюзивною освітою вже охоплено 475 дітей. І цей показник невпинно зростає. Адже в області активно формується мережа інклюзивно-ресурсних центрів, яка, за потребою, буде корегуватись.
Зокрема, в області уже функціонує 8 ІРЦ, ще 19 – відкриють до кінця 2018 року. Новостворені інклюзивно-ресурсні центри мають стати потужними осередками для раннього виявлення та надання своєчасної допомоги дітям за місцем проживання.
Як повідомила начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, у 2018 році для Волині виділено цільову освітню субвенцію в розмірі 11 млн 216,7 тис. грн, а саме: на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти, 7 млн 690,3 тис. грн, на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів для надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами – 3 млн 526,4 тис. грн.
– Закупівля обладнання здійснюється згідно з рекомендаціями МОНУ та Міністерства регіонального розвитку та будівництва через систему PROZORRO та за угодами з постачальниками. Тож для одного ІРЦ ця сума становить 186 тисяч гривень. Натомість, з місцевих бюджетів для проведення капітальних та поточних ремонтів приміщень центрів на сьогодні виділено 4 мільйони 913 тисяч гривень. Відтак, наше головне завдання – забезпечити раціональне використання цих коштів як для належної організації інклюзивного освіти в закладах, так і на закупівлі обладнання для оснащення ІРЦ, – зауважила Людмила Володимирівна.
Слід також додати, що Волинська область – серед лідерів за створенням інклюзії. Так, за інформацією Віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, вона займає друге місце в Україні за кількістю шкіл, які мають інклюзивні класи. Серед лідерів за створенням інклюзії Київська область – 148 шкіл, Волинська – 143 та Житомирська – 137 шкіл області.
Загалом же в Україні понад 3 тисячі шкіл мають інклюзивні класи. В них займається 7720 дітей із особливими освітніми потребами.
– Усі діти повинні мати рівні можливості доступу до освіти. Тож ми й надалі активно працюватимемо над розвитком інклюзії на Волині, – зауважив голова облдержадміністрації Олександр Савченко.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації