Леонід Новохатько: «Головне – бути небайдужим!»

1 16 image 2. інвалідів

  1 16 image 1

Миколаїв. 13 грудня за участі Міністра культури України Леоніда Новохатька у Черноморському державному університеті ім. Петра Могили відбулось урочисте відкриття Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та працевлаштування.

Спільними зусиллями Миколаївської служби зайнятості, Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Чорноморського державного університету імені Петра Могили та підприємства громадської організації інвалідів «Літопис» розпочата реалізація проекту програми «Безбар’єрне працевлаштування».

Суть цього проекту полягає в визначенні нових підходів щодо забезпечення зайнятості інвалідів, в їх професійній, соціально-трудовій реабілітації та створенні доступних умов для практичної реалізації прав інвалідів з важкими захворюваннями, що дасть можливість отримати роботу у віддаленому доступі завдяки інформаційним технологіям.

З цією метою у новоствореному Центрі ЧДУ ім. П.Могили на замовлення роботодавців Миколаївщини починає навчання перша в області спеціалізована група безробітних інвалідів у кількості 10 осіб.

Учасників урочистостей привітав Міністр культури України Леонід Новохатько, який цього дня перебував в Миколаївській області.

Міністр наголосив на важливості слідування принципу «безбар’єрного доступу» для інвалідів в усіх сферах нашого життя. Леонід Новохатько дав високу оцінку новому проекту «Безбар’єрне працевлаштування», який реалізується на Миколаївщині. «Таку роботу могли підняти тільки небайдужі люди, і я хочу наголосити: «Головне – бути небайдужим!», – сказав Міністр. Поважний гість побажав першим слухачам Центру успіхів у професійному навчанні, а всім жителям Миколаївщини – європейської стабільності.

Учасників урочистого відкриття привітала заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, яка наголосила на тому, що відкриття нового Центру – це черговий крок Миколаївщини на шляху реалізації завдань Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць.

Відразу після урочистостей перша спеціалізована група безробітних інвалідів почала навчання за напрямом «Практичний веб-дизайн, проектування, створення та супроводження веб-вузла». Навчальний план та навчальна програма розроблені з урахуванням потреб таких слухачів.

Навчання здійснюватиметься безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Також інваліди будуть забезпечені спеціальним транспортом від місця їх проживання до навчального закладу та у зворотному напрямку.

В період дії проекту його учасники пройдуть тренінговий курс адаптації до умов праці в ІТ-сфері та цикл семінарів «Техніка пошуку роботи», отримають кваліфіковані консультації психологів та юристів.

По закінченню навчання ці інваліди будуть працевлаштовані на ПГО «Літопис», в тому числі й з можливістю надомної зайнятості.

Миколаївська обласна державна адміністрація +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*