Нескорені: українці, які мають вади здоров’я, вміють протистояти труднощам та працювати

Нескорені: українці, які мають вади здоров’я, вміють протистояти труднощам та працювати. безробітний, вади здоров’я, кар’єрний радник, оператор котельні, центр зайнятості

Дехто говорить, що оператор котельні – це «чоловіча» професія. З цим твердженням не погоджується мешканка Знам’янської громади Поздріна Олена. Сьогодні вона працює оператором котельні в Локомотивному депо «Знам’янка» та дарує тепло мешканцям Знам’янської громади.

Маючи багаторічний досвід роботи машиніста-кранівника, через стан здоров’я близько 10 років тому Поздріна Олена наважилася перекваліфікуватися на оператора котельні та працювати сезонно. У цьому їй допомогли фахівці Знам’янського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості.

Цей рік не став винятком. Серед слухачів курсів підвищення кваліфікації за освітньою програмою «Особливості обслуговування котельних установок, які працюють на різних видах палива», що проводили викладачі Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, була й Поздріна Олена.

«Опалювальної техніки я не боюся, адже наразі всі процеси автоматизовані. Навчання, що проводить служба зайнятості, допомагає опанувати необхідні навички, аби управляти тепловими системами різних модифікацій. Я переконана, що головне для людини, аби вона мала бажання навчатися та працювати, робити те, що по силах», – упевнено говорить колишня безробітна.

З нею погоджується і її земляк Дяченко Ігор Володимирович, який також, незважаючи на стан здоров’я, пройшов аналогічні курси та більше місяця працює оператором котельні у Знам’янській міській лікарні імені А. В. Лисенка.

Чоловік за освітою електрогазозварник. Унаслідок отриманої травми, яка призвела до ураження опорно-рухового апарату, роботу йому необхідно було змінювати. Пошук роботи вирішив здійснювати разом з фахівцями служби зайнятості

За словами кар’єрного радника Знам’янського управління, цілеспрямованості та завзяттю чоловіка можна було тільки позаздрити, без роботи він не сидів: в опалювальний сезон працював оператором котельні, а в інший період року – у Кіровоградській обласній організації українського товариства мисливців і рибалок на посаді єгера. Щодо подальших професійних планів, то Ігор Володимирович і надалі планує займатися улюбленими справами: взимку працюватиме оператором котельні, щоб всім було тепло та затишно, а у теплу пору року, єгерем – це його робота, як захоплення.

Чоловік підкреслює, що навчання, яке здійснює служба зайнятості, дає можливість ознайомитися із сучасними технологіями опалення в житлово-комунальній сфері, правилами технічної експлуатації систем теплових установок і мереж, устаткуванням та обслуговуванням. «Не менш важливим, особливо у воєнний період, є й навчання з охорони праці, пожежної безпеки, правил поведінки при виникненні аварій, наданні долікарської допомоги потерпілим. Усе це є у програмі навчання», – наголошує Дяченко І.В.

Ці приклади цілеспрямованих людей свідчать про те, що українці, які мають вади здоров’я, нескорені. Вони вміють протистояти труднощам та працювати.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*