В Україні спростили процедуру протезування

В Україні спростили процедуру протезування. документ, засоби реабілітації, протез, протезування, інвалідність

Кабмін оптимізував перелік документів, які потрібно подати для отримання протезів і визначив повноваження реабілітаційних команд щодо виділення протезів, інформує Корреспондент.net.

Кабінет міністрів спростив процедуру протезування, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Повідомляється, що внесено зміни до постанови КМУ від 05.04.2012 N 321 “Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку”.

Зокрема Кабмін оптимізував перелік документів, які потрібно подати для отримання протезів і визначив повноваження реабілітаційних команд щодо виділення протезів.

Зазначається, що українці зможуть подати документи для отримання протезів через соціального працівника у медзакладах або безпосередньо працівнику Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Крім того, врегульовано питання про заміну протезів, що були втрачені внаслідок війни, визначено порядок обліку компаній, які забезпечують українців протезами, встановлено перелік протезів та інших засобів реабілітації, які не підлягають списанню і зберігаються у державних органах (підлягають передачі до пунктів прокату, кабінетів асистивних технологій).

Ще одне нововведення: тепер процес передачі протеза особі з інвалідністю потрібно фотографувати або знімати на відео, що дозволить контролювати якість протезування в Україні.

Пустіва Валентина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*