Працевлаштування людей з інвалідністю: експерти пропонують розвивати соціальне підприємництво

Працевлаштування людей з інвалідністю: експерти пропонують розвивати соціальне підприємництво. гс ліга сильних, вебінар, працевлаштування, соціальне підприємництво, інвалідність

Працевлаштування людей з інвалідністю: експерти пропонують розвивати соціальне підприємництво. гс ліга сильних, вебінар, працевлаштування, соціальне підприємництво, інвалідність

Соціальне підприємництво – це один з інструментів, який залучає людей з інвалідністю до активного економічного життя. Громадська спілка “Ліга Сильних” виступає за відкритий ринок праці, але має бути й альтернатива, щоб людина могла обирати і зрозуміти, де їй краще працювати. Про це зазначила виконавча директорка громадської спілки “Ліга Сильних” Дар’я Сидоренко під час вебінару “Створення інклюзивних підприємств: як соціальні бізнеси залучають людей з інвалідністю?”.

“Працевлаштування людей з інвалідністю – це питання не лише законодавства. Це питання і розвінчання міфів, і прибирання стигматизації, надання альтернативних можливостей знайти роботу в різних формах. Це може бути класичне працевлаштування, підприємництво, трудова реабілітація або соціальне підприємництво”, – сказала виконавча директорка громадської спілки “Ліга Сильних” Дар’я Сидоренко.

За її словами, до повномасштабного вторгнення роботу в Україні мали лише 17% людей з інвалідністю, в період вторгнення цей показник впав до 13%. Тобто близько 2 млн людей, які би могли потенційно працювати, не працюють. Тому важливо збільшувати показник працевлаштування людей, які мають інвалідність.

“У розвинених країнах при збільшенні працевлаштування людей з інвалідністю, це впливає на ВВП країни. І він може збільшуватися навіть на 3-5%. І це доволі великий показник”, – зазначила Дар’я Сидоренко.

Засновниця Музею у темряві «Третя після опівночі» Аліна Марненко вважає, що зміна ставлення – це одна з найскладніших речей, з якою можна працювати. Тому музей створює різні “досвіди”, переживаючи які людина природнім шляхом руйнує власні стереотипи. Всі екскурсії, концерти, вечері проходять у повній темряві з залученням незрячих екскурсоводів, музикантів, офіціантів. Відвідувачі заходів не є просто слухачами або спостерігачами, вони є учасники.

“Наша глобальна місія – створити світ без упереджень, без стереотипів, з рівними можливостями для кожного. Але в нашій діяльності ми сфокусовані саме на розвінчанні стереотипів про людей з порушеннями зору, їх працевлаштуванні і доступності для них сфери культури”, – розповіла засновниця Музею у темряві «Третя після опівночі» Аліна Марненко.

Вебінар “Створення інклюзивних підприємств: як соціальні бізнеси залучають людей з інвалідністю?” організувала платформа SILab Ukraine у партнерстві з громадською спілкою “Ліга Сильних”. Зустріч була присвячена розвитку та проблемам соціального підприємництва в Україні. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій, які опікуються питаннями інвалідності, та соціального підприємництва, де працюють люди з інвалідністю. Учасники наголосили, що під час ведення соціального підприємництва не варто забувати, що у підприємства має бути прибуток. Це необхідно для того, аби досягати поставлених цілей свої місії.

Нагадаємо, що “Ліга Сильних” виступає за працевлаштування людей з інвалідністю на відкритому ринку праці. Пропозиції щодо змін до законодавства громадська спілка направила до Верховної Ради України.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*