Прагнуть привернути увагу до проблеми працевлаштування: молодь із синдромом Дауна спробувала себе у праці (ВІДЕО)

Прагнуть привернути увагу до проблеми працевлаштування: молодь із синдромом Дауна спробувала себе у праці (ВІДЕО). кропивницький, кав’ярня, працевлаштування, роботодавець, синдром дауна

Прагнуть привернути увагу до проблеми працевлаштування: молодь із синдромом Дауна спробувала себе у праці. кропивницький, кав’ярня, працевлаштування, роботодавець, синдром даунаМолодь із синдромом Дауна спробувала попрацювати / 5.ua

Один день на роботі. У Кропивницькому молодь із синдромом Дауна спробувала попрацювати баристами та офіціантами. Акцію влаштувала громадська організація. Таким чином активісти прагнуть привернути увагу до проблеми працевлаштування осіб з інтелектуальними особливостями. Четверо хлопців та дівчат із синдромом Дауна практикувалися в місцевій кав’ярні. Більше дивіться в сюжеті “5 каналу”.

В Андрія перший робочий день баристою. Він готував для гостей кав’ярні смачне капучино. Хлопець народився із синдромом Дауна. Через діагноз в Андрія ускладнене мовлення, він погано рахує та не все запам’ятовує. Іноді порозумітися з однолітками йому непросто.

“Діти не сприймають його. Він доброзичливий, він відкритий, він любить обійматися, сміятися, посміхатися. Не всі ж розуміють це. І дітки не хочуть з ним”, – розповіла мама хлопця Віта Романова.

В Європі багато людей із синдромом Дауна працевлаштовуються. Чимало без проблем працюють у сфері обслуговування. А от в Україні знайти гідну роботу людям із цим діагнозом майже нереально, бо мало роботодавців позбулися застарілих стереотипів.

“На жаль, у Кіровоградській області люди із синдромом Дауна – вони не працюють, вони сидять фактично вдома. Немає статистики такої, щоб вони працювали. Якщо є, то поодиночно там працюють двірниками і більше я просто не бачила і не чула”, – зауважила голова ГО “Серце матері” Людмила Шукрута.

“Серце матері” – єдина в Кропивницькому громадська організація, що опікується громадянами, які мають синдром Дауна. Щоб спонукати роботодавців брати на роботу молодь та розвіяти домисли про їхню безпорадність, активісти організували акцію в місцевій кав’ярні. З адміністрацією домовилися, щоб на один день взяли на стажування хлопців та дівчат.

“Це взаємодія з суспільством нашої молоді. По-друге, це соціалізація, інтеграція в суспільстві. І вже настав час, коли люди з інтелектуальними порушеннями – вони можуть працювати. І я думаю, що вони можуть працювати добре”, – сказала Шукрута.

Робота в кав’ярні молоді до снаги і в задоволення. Варять різні сорти кави, пригощають нею відвідувачів. До сервісу та напоїв у клієнтів жодних зауваг.

“Вона (дівчина синдромом Дауна – ред.) не відрізняється. Єдине, що там, напевно, більше любові і більше старання”, – розповіла відвідувачка кав’ярні Наталія Таран.

Організатори акції кажуть – такий соціальний експеримент ще неодмінно повторять, щоб інклюзивна молодь набула цінного досвіду і проявила себе в різних галузях.

“Це можуть бути і музеї, і театри, лялькові театри. І молодь з інвалідністю, молодь із синдромом Дауна, вони себе можуть спробувати в різних професіях. І, можливо, також наші підприємці на них звернуть увагу і візьмуть до себе на роботу. І таким чином ми зробимо ще одну добру справу”, – зауважила співорганізаторка акції Анна Зарічна.

Віта Романова наголосила, що “їй дуже сподобалося, і йому (сину Андрію – ред.) дуже сподобалося”.

“Як для його діагнозу, він швидко навчався”, – наголосила жінка.

Андрію зараз 16 років. Він та його товариші сподіваються, що невдовзі ситуація на ринку праці для них зміниться на краще. Адже всі вони довели, що можуть досягнути гідного рівня професійності.

Володимир Іванченко, Олександр Гаєвський, Кропивницький, “5-й канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*