Тиждень зайнятості для людей з інвалідністю у Сумах: що пропонують (ВІДЕО)

Тиждень зайнятості для людей з інвалідністю у Сумах: що пропонують (ВІДЕО). суми, вакансія, тиждень зайнятості, центр зайнятості, інвалідність

Тиждень зайнятості для людей з інвалідністю у Сумах: що пропонують. суми, вакансія, тиждень зайнятості, центр зайнятості, інвалідністьСуспільне Суми

У Сумському міському центрі зайнятості стартував тиждень зайнятості для людей з інвалідністю. Захід організували до Дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня. У 2020 році тиждень проходить віртуально, повідомляє Суспільне.

Представники Центру зайнятості щодня будуть викладати на свою сторінку у Фейсбуці нові вакансії у відеоформаті. Ті, хто в пошуках роботи, зможуть самі сконтактувати з роботодавцями.

Олег Габ став візочником у зрілому віці. Знайшов роботу у 2005 році через центр зайнятості. Але говорить, що поталанило. Його випадок – більше виняток з правил. Зараз працює віддалено діловодом на одному з підприємств Сум.

“Працевлаштуватися людині з інвалідністю, особливо І групи – це дуже тяжко. Зараз трохи ліпше в цьому плані, тому що держава виплачує роботодавцю на облаштування робочого місця людини з інвалідністю кошти, тому і заохочує цим роботодавців”, – говорить голова ГО “Рука допомоги” Олег Габ.

До пандемії у міському центрі зайнятості для людей з інвалідністю влаштовували ярмарки вакансій, запрошуючи представників роботодавців. Зараз організували віртуальний ярмарок.

“17 підприємств заявили вакансію – потребу у робітниках – 55 вакансій, тому ми зробили такий розподіл: щодня буде тематичне висвітлення інформації. Це сфера торгівлі, робітничі професії, некваліфіковані робочі місця. Для того, щоб людина могла більш детальну отримати інформацію, необхідно буде зателефонувати спеціалісту Центру зайнятості або відвідати безпосередньо підприємство”, – говорить заступниця директора Сумського міського центру зайнятості Галина Діхніч.

23 листопада на сторінці у фейсбук міського центру зайнятості розмістили ролик з п’ятьма вакансіями за кваліфікованими професіями. Однак, зателефонувавши за вказаними номерами підприємств, ми з’ясували, що на АТ “СМНВО-Інжиніринг” інженер вже не потрібен, як і електромонтажник для ТОВ “Електрифікатор”. І от такі відповіді отримали на решті трьох.

“На сьогодні у нас на підприємстві працює 42 особи з інвалідністю. Є одна вакантна посада, на яку може бути працевлаштована людина з інвалідністю. Це контролер теплового господарства”, – каже речниця ТОВ “Сумитеплоенерго” Віта Харченко.

За її словами, людина, яка може обійняти цю посаду, може мати ІІ або ІІІ робочу групу інвалідності.

“Минулого тижня з питанням працевлаштування на цю вакансію до відділу кадрів звернулося 2 людини і станом на 23 листопада одна людина проходить медкомісію. Після подачі повного пакета документів буде працевлаштована”, – додає вона.

Головний геолог Сумської філії “Державного підприємства “Український державний головний науково-дослідний і виробничий інститут інженерно-технічних і екологічних вишукувань” Людмила Сальник говорить: “Нам польові геологи потрібні, тому що у нас усі – пенсійного віку. Практично тільки одна молода людина. Всі інші – 60 і більше років. Не може бути, щоб на таку посаду – з інвалідністю. То вони помилилися, людей з інвалідністю у нас вистачає”.

На ТОВ “Інстіл Україна” вакансія висить вже близько року, каже директор Юрій Онанченко.

“За цей час нікого нам не прислали. Ми компанія – невелика, створювати якісь спеціальні вакансії під людей з інвалідністю і просто тримати людину тільки тому, що її треба влаштувати, ми собі дозволити не можемо”, – зазначив він.

За словами Галини Діхніч, у Сумах зараз 188 людей з інвалідністю, які шукають роботу. У 2020 році працевлаштували 59 безробітних. Здебільшого, це робітничі професії або некваліфікована праця: гардеробники, чергові, прибиральники.

Олександр Грінка – інвалід з дитинства. Працює з 19 років. Розповів про досвід, який мають він та його знайомі: “Законодавство так розписало це робоче місце, що роботодавцю краще заплатити штраф, ніж брати людей з інвалідністю і витрачати чималі кошти на це робоче місце”.

Говорить: можна працювати віддалено.

“І раніше було таке. Є знайомі, які працюють на віддаленій формі, але це, знову-таки, палиця на двох кінцях. Люди з інвалідністю і так зациклені в чотирьох стінах. І тут вони постійно іще й працюють на віддалено. Немає соціуму, немає того спілкування, немає зворотної реакції з роботодавцем. У мене теж І група з інвалідності і теж було написано, що “не працездатний”, – підсумував він.

Лілія Христенко, Ігор Назаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*