У Полтаві реалізовують програму Державної служби зайнятості для осіб з інвалідністю (ВІДЕО)

У Полтаві реалізовують програму Державної служби зайнятості для осіб з інвалідністю (ВІДЕО). полтава, роботодавець, робоче місце, служба зайнятості, інвалідність

У Полтаві облаштували перше робоче місце людині з інвалідністю II групи за новою програмою, яку реалізовує служба зайнятості. Держава компенсує роботодавцям витрати на закупівлю спеціальних меблів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом, портативних пристроїв. А люди з інвалідністю отримують роботу і реабілітацію на ній. На підприємстві, де працевлаштували людину за цією програмою, побували наші журналісти.

— Це робоче місце нашої колеги. Ми облаштували його, згідно з медичним висновком, як для інваліда другої групи.

За цим столиком на посаді бухгалтера працює Надія Михайлівна. Цю роботу жінка отримала в рамках програми Державної служби зайнятості по облаштуванню робочого місця для осіб з інвалідністю. В Україні — це перший випадок.

Андрій Кавун, директор підприємства «Укрінмаш»: Ми організували для неї робоче місце. Закупили спеціальне крісло, кушеточку — усе для зручності її роботи і комфортного виконання своїх обов’язків. Що ми маємо зараз? Ми маємо те, що людина працевлаштована. Вона задоволена своїм робочим місцем. Сподіваємося, що ця практика буде у наші роботі продовжуватися.

Згідно з новою програмою, Державна служба зайнятості компенсує роботодавцям витрати на облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю. Йдеться про закупівлю меблів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом, портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, брайлівських клавіатур та допоміжних засобів для відтворення звуку. Все робиться для того, аби людина могла і працювати, і проходити реабілітацію — зазначає директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Особа з інвалідністю — це працездатна активна особа. У зв’язку з певним захворюванням виникає проблема. Адже потрібно, аби робоче місце було зручним і сприяло тому, що в людини відновлюється здоров’я. Служба зайнятості відшкодовує перепрацевлаштування особи з інвалідністю I групи — 100 тисяч, перепрацевлаштування особи з інвалідністю II групи — 67 тисяч гривень.

Подати заявку до центру зайнятості про відшкодування витрат роботодавець може впродовж 90 днів від дня працевлаштування людини з інвалідністю. Зробити це можна як в паперовій формі, так і в електронній, додає Катерина Клавдієва.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Для цього є кабінет роботодавця. Для цього є спілкування у телефонному режимі з консультантом роботодавця, в режимі «zoom». На сьогодні єдине, що ще потрібно оцифрувати — це отримання інформації про особу з інвалідністю, її програма реабілітації. Ці копії нам надаються.

Потім центр зайнятості у 10-денний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову. На сьогодні погодили 4 заяви. Далі буде процес визначення, яке саме обладнання потрібно придбати роботодавцям відповідно до програми реабілітації.

Телеканал ІРТ Полтава

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*