Українські роботодавці розповіли, чому в них працює так мало людей з інвалідністю

Українські роботодавці розповіли, чому в них працює так мало людей з інвалідністю. опитування, працевлаштування, роботодавець, інвалідність, інклюзія, person, indoor, wheelchair, furniture. A person sitting in a chair

Українські роботодавці розповіли, чому в них працює так мало людей з інвалідністю. опитування, працевлаштування, роботодавець, інвалідність, інклюзія

71% провідних компаній в Україні заявили про готовність брати людей з інвалідністю на роботу, але частина з них не знає, де їх шукати.

Такі дані опитування, яке провели активісту руху “Так має бути”.

В опитуванні взяли участь 47 компаній-членів Американської торговельної палати в Україні і Європейської бізнес-асоціації.

Загалом роботодавці позитивно налаштовані щодо інклюзії на робочому місті: 85% респондентів вважає, що саме бізнес є відповідальним за соціалізацію людей з інвалідністю і створення доступного простору в офісному приміщенні та поза ним.

Також цікаво, що роботодавці готові пропонувати людям з інвалідністю не тільки низкокваліфіковану роботу: 83% опитаних готові розглядати таких кандидатів на посади, які передбачають здебільшого інтелектуальну працю (бухгалтерія та фінанси, IT, маркетинг, юридичний відділ тощо); 75% – на адміністративні посади; 75% – на робітничі посади.

Попри позитивні тенденції опитування показало й негативну сторону працевлаштування людей з інвалідністю в Україні. 36% компаній визнали, що працевлаштовують людей з інвалідністю фіктивно, тобто мають трудові книжки замість реальних людей. Понад 40% з них сказали, що їм складно знаходити людей з інвалідністю, адже на вакансії відгукуються інші кандидати. Також 74% роботодавців зазначили, що мають непристосований робочий простір, і тільки 17% опитаних компаній готові інвестувати у створення доступних робочих місць.

Українські роботодавці розповіли, чому в них працює так мало людей з інвалідністю. опитування, працевлаштування, роботодавець, інвалідність, інклюзія

Понад 60% опитаних зауважили, що готові запроваджувати програми стажування, проводити тренінги для команди із взаємодії з колегами з інвалідністю, інформувати про можливості працевлаштування та інвестувати гроші у створення інших умов для працевлаштування людей з інвалідністю.

“Центр інформації про права людини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*