Вперше на Вінниччині державним службовцем стала людина з обмеженими руховими можливостями

Вперше на Вінниччині державним службовцем стала людина з обмеженими руховими можливостями. вінниччина, ольга скульська, державний службовець, працевлаштування, інвалідність, floor, person, clothing, indoor, furniture, computer, table, smile, human face, woman. A group of people sitting at a desk

Вперше на Вінниччині державним службовцем стала людина з обмеженими руховими можливостями. вінниччина, ольга скульська, державний службовець, працевлаштування, інвалідність

25 березня в департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації публічно й урочисто Присягу державного службовця склала головний спеціаліст відділу електронного документообігу управління молодіжної політики та електронного врядування Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Ольга Скульська. Це безпрецедентний випадок на Вінниччині, коли державним службовцем вперше стала людина на візку.

Як зауважила директор профільного департаменту Наталя Заболотна, облдержадміністрація послідовно працює над створенням доступних умов для роботи людей з інвалідністю.

«Ми зробили департамент доступним для людей з інвалідністю не тільки архітектурно. Нещодавно у конкурсі на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу електронного документообігу перемогла людина, яка пересувається на візку. Сьогодні Ольга Скульська прийняла присягу державного службовця. Я закликаю інші органи влади працевлаштовувати у себе людей з інвалідністю” – зазначила Наталя Заболотна.

У свою чергу, директор Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» Роман Штогрин повідомив, що даною державною реабілітаційною установою за підтримки Міністерства соціальної політики України, ПРООН та Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації завершено апробацію нової для України послуги – соціального супроводу людей з інвалідністю при працевлаштуванні та на робочому місці.

Послуга спрямована на успішне працевлаштування людини з інвалідністю, її адаптацію на робочому місці та в трудовому колективі. Вона є надзвичайно важливою, оскільки 72,4% людей з інвалідністю безробітні. При пошуку роботи та на робочому місці люди з інвалідністю стикаються з численними бар’єрами та дискримінацією.

Відтак, протягом півторарічного терміну за новим підходом реабілітаційною установою працевлаштовані на відкритому ринку праці 56 осіб з різними формами інвалідності, 48 з них – досі стабільно працюють за місцем працевлаштування. Двадцять працевлаштованих осіб супроводжувались безпосередньо на робочому місці протягом семи місяців. Більшість підпадають під стереотип непрацездатності. Центром розроблено методичні рекомендації з надання послуги соціального супроводу, підготовлено п’ять фахівців, які вміють її надавати, надано пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо удосконалення державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці.

«В суспільстві склався негативний стереотип щодо трудового потенціалу людей з інвалідністю. Ми хочемо довести, що за умови раціональної організації роботи тисячі спроможних людей з інвалідністю зможуть успішно знайти роботу і працювати», – зазначив директор центру реабілітації «Поділля» Роман Штогрин.

Послуга соціального супроводу має значний вплив на зайнятість людей з інвалідністю. Держава бере на себе роль посередника у вирішенні проблем, які можуть виникати між роботодавцями і людьми з інвалідністю. Ринок праці поступово ставатиме доступнішим і люди з інвалідністю успішно реалізовуватимуть своє право на зайнятість.

Для довідки:

У 2017 році центром реабілітації «Поділля» застосовано новий підхід у допомозі людям з інвалідністю у пошуку роботи через соціальний супровід при працевлаштуванні. Внаслідок чого всі 15 осіб, які потрапили під супровід успішно знайшли роботу.

У 2018 році Міністерство соціальної політики України спільно з ПРООН та Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації підтримали проект центру реабілітації «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю» для продовження роботи в цьому напрямку. Установа продовжувала супровід працівників з інвалідністю безпосередньо на робочому місці і досліджувала, які проблеми виникають в процесі виконання трудових обов’язків та як їх необхідно усувати.

Методологія роботи фахівця із людиною з інвалідністю передбачає шість етапів: встановлення контакту, професійна діагностика, пошук та підбір роботи, підготовка до зайнятості, працевлаштування, супровід на робочих місцях. Основними проблемами, що виникають, є питання розумного пристосування робочого місця, адаптації до робочого колективу, медіація конфліктів, психологічне консультування, пристосування робочого середовища тощо.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*