З початку року понад 70 мешканців Кіровоградщини з інвалідністю здобули нову професію

З початку року понад 70 мешканців Кіровоградщини з інвалідністю здобули нову професію. кіровоградщина, професія, профнавчання, служба зайнятості, інвалідність, design, typography. A screenshot of a cell phone

З початку року понад 70 мешканців Кіровоградщини з інвалідністю здобули нову професію. кіровоградщина, професія, профнавчання, служба зайнятості, інвалідність

Підвищуємо конкурентоспроможність людей з інвалідністю

Сьогодення вимагає нових підходів у організації професійного навчання громадян з інвалідністю з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

У Кіровоградській області існує певна система організації профнавчання громадян, які мають вади здоров’я. Визначення напрямків та форм системи профнавчання здійснюється з урахуванням медичних рекомендацій, професійного досвіду та побажань клієнтів цієї категорії, потреб роботодавців, а також можливостей самозайнятості та започаткування власної справи. Це зумовлює збільшення кола навчальних закладів, розширення переліку професій, за якими проводиться навчання. Вказані заходи забезпечують громадянам з інвалідністю отримання конкурентної професії, відновлення працездатності та забезпечення реальної зайнятості.

Так, упродовж десяти місяців поточного року за сприяння служби зайнятості організовано професійне навчання для 71 особи зазначеної категорії, зокрема за професіями перукаря, бухгалтера, кухаря, швачки, електрогазозварника, робітника фермерського господарства, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, оператора служби перевезень, обліковця, водія автотранспортних засобів охоронника, продавця продовольчих товарів та ін.

Поширюється й практика організації навчального процесу безпосередньо на виробництві з метою адаптації осіб з інвалідністю на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 51 особа з інвалідністю на підприємствах області, по закінченню такого навчання всі були працевлаштовані.

Таким чином, з метою вирішення питання зайнятості громадян з інвалідністю, обласною службою зайнятості використовуються усі можливості методи та активні форми роботи, що сприяють якнайшвидшому поверненню їх до трудової діяльності.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*