Бійці, чий дух сильніший за тіло. Переможець “Ігор нескорених” розповів про змагання (ВІДЕО)

Бійці, чий дух сильніший за тіло. Переможець “Ігор нескорених” розповів про змагання (ВІДЕО). ігри нескорених, олександр маковей, військовослужбовець, змагання, поранення

Бійці, чий дух сильніший за тіло. Переможець “Ігор нескорених” розповів про змагання. ігри нескорених, олександр маковей, військовослужбовець, змагання, пораненняСуспільне Хмельницький

Перші місця у двох номінаціях на “Іграх нескорених”, котрі відбулися у Львові, виборов військовослужбовець Збройних сил України Олександр Маковей. Він переніс 14 операцій після отриманих мінно-осколкових поранень у червні 2022 року на Сєвєродонецькому напрямку. Про свій досвід розповів кореспондентам Суспільного.

“Бійці, чий дух сильніший за тіло”, – девіз нашої команди.

Переможець “Ігор нескорених”, котрі днями відбулися у Львові, військовослужбовець Збройних сил України Олександр Маковей штовхав ядро вагою 4 кілограми. Каже, що був прив’язаний до крісла колісного: “Мусиш вибирати якісь такі пріоритетні види спорту. В мене це штовхання ядра: сидячи я штовхав на крайніх змаганнях, тому що в мене нога не працює. Але коли тебе прив’язали до крісла, і ти зрозумів, що твій рух обмежений, ти не можеш ні нормально скрутитися, ні нормально вийти на фінальні зусилля”.

Бійці, чий дух сильніший за тіло. Переможець “Ігор нескорених” розповів про змагання. ігри нескорених, олександр маковей, військовослужбовець, змагання, пораненняОлександр Маковей золоту медаль здобув у штовханні 4-кілограмового ядра з крісла колісного. Друге золото – у командній грі в баскетбол. Суспільне Хмельницький

Першу спробу у штовханні ядра Олександр називає невдалою. Пояснює, чому: “На одній нозі через весь стадіон стрибаю, щоб виконати вправу. Прибігаю, сів, не розім’явся. Коли я зробив першу спробу, вона мене не задовільнила. Зібрався і друга спроба була переможною. Друга спроба принесла мені золоту медаль з результатом 8 метрів 27 сантиметрів. Ти просто кайфуєш від цієї атмосфери, кожен побратим за тебе переживає, ти це відчуваєш”.

Із п’яти гравців у команді з баскетболу на кріслах колісних досвід такої гри був лише у нього, розповідає Олександр Маковей. Але, каже, мінімальний: “Ми на ходу вчили правила елементарні, стратегію готували. І в нас це все вийшло, ми посіли також І місце у баскетболі на візках. Кільце стандартне, і коли ти стоячи це робиш, це набагато легше, а коли ти робиш це сидячи, то є певний дискомфорт. Під кільцем тільки три секунди можна бути, і тут всі хочуть закинути. Коли ти під кільцем суперника, суперник хоче м’яча забрати, бігом біжить під кільце, ти не встигаєш за ними”.

Важке поранення отримав 9 червня 2022 року на Сєвєродонецькому напрямку, каже Олександр. Переніс 14 операцій, але повністю відновити функції ноги так і не вдалося.

“Прилетіла міна, два моїх побратими загинули, я дивом вижив. Дуже сильне було поранення, багато ушкоджень було. Артеріальні кровотечі, одна венозна, легеня, живіт, обличчя, руки, ноги повністю всі були пошкоджені. Витягнули десь 40 уламків. Ще були операції, і ще багато залишилося уламків”, – каже Олександр.

За підсумками змагань пройшов національний відбір до збірної команди України і виборов поїздку на “Ігри нескорених”, котрі стартують у німецькому Дюссельдорфі 9 вересня і триватимуть 10 днів, говорить Олександр Маковей.

Леся Боровець, Михайло Жила

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*