Біонічний протез: в Україні виконали складну операцію (ФОТО, ВІДЕО)

Біонічний протез: в Україні виконали складну операцію (ФОТО, ВІДЕО). олександр зозуляк, ендопротезування, имплант, остеоінтеграція, протез

Біонічний протез: в Україні виконали складну операцію. олександр зозуляк, ендопротезування, имплант, остеоінтеграція, протезФото: скріншот

Біонічний протез для воїна. Такий сучасний імплант – це вершина технологій. Завдяки спеціальним сенсорам він може відтворювати звичні рухи

Про унікальну операцію та як працює такий протез розкажуть журналісти Еспресо.

Олександр Зозуляк, якого лікарі називають унікальним, втратив ліву руку у 2015 році під час бойових дій під Дебальцевим. У Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки йому зробили дві спеціальні операції, завдяки яким він може керувати протезом, як власною рукою.

“Я можу використовувати одночасно різні рухи, тобто піднімання, опускання, повороти в будь-яку сторону, розжимання-зжимання й різні рухи, охвати”, – каже Олександр.

“Система складається з 16 датчиків, складається з такої платки, яка влаштовується в лікоть, цей шнур підключається з датчиками до плати, плата обробляє інформацію, яка від датчиків є, і передає їх електричний сигнал на сам протез. В процесі протез навчається нашим новим можливостям, якщо змінюються певні сигнали, то він це все запам’ятовує, розуміє і потім ми все підналаштовуємо, щоб нам було зручно”, – розповідає чоловік.

Такий надсучасний протез допомагає і в побуті, і в роботі. Операцію проводять на м’язових та нервових тканинах. Після хірургічного втручання спеціалістів, у пацієнта з’являється більше м’язів, які керують протезом. Завдяки цьому, можна вільно застосовувати не тільки плечовий суглоб та лікоть, а й кисть руки та пальці.

Біонічний протез: в Україні виконали складну операцію. олександр зозуляк, ендопротезування, имплант, остеоінтеграція, протезФото: скріншот

Олександр Галузинський, медичний директор Центру, вивчає усі можливі функції протеза, який можна підлаштувати під потреби конкретної людини за допомогою спеціальної програми.

“Крім того, що ми йому вживили імплант в кістку, ми ще зробили спеціальну операцію – називається таргетна м’язова реанорвація. Це перенаправлення нервів у ампутаційні кукси для того, щоб більш ефективно можна було працювати біонічним протезом, тобто це хірургічне втручання для підготовки до користування біонічним протезом”, – говорить Олександр Галузинський.

Олександр Зозуляк: “Показую цю програму, бачить вона мою руку, показує всю конфігурацію, тут є налаштовані хвати, їх можна добавляти, видаляти, є різні можливості, я зараз нічого не роблю, але можу через програму керувати різними рухами, це все я роблю через програму”.

Біонічний протез: в Україні виконали складну операцію. олександр зозуляк, ендопротезування, имплант, остеоінтеграція, протезФото: скріншот

Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки працює майже рік, усю допомогу українським захисникам тут надають безоплатно. За цей час лікарі провели більше 30 оперативних втручань і зупинятись на цьому не збираються. Гальмує процес тільки обмежене фінансування. Адже установа працює завдяки донатам людей. Вартість тільки комплектів імплантів, які вживляються в кістку, – близько 30 тисяч євро.

“Технологія достатньо дорога, такий її кейс, якщо ми говоримо про операційні втручання, імпланти – це все коштує близько 150 тисяч євро. Сума немаленька – але якщо говорити про відновлення руки, то що може бути важливішим для людини, ніж рука, якщо ми говоримо про опорно-руховий апарат”, – каже Олександр Галузинський.

Державне фінансування не покриває всіх потреб у протезуванні поранених захисників на російсько-української війни. Тож сьогодні оборонці, які повертаються з фронту, сподіваються саме на допомогу благодійників та волонтерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*