Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

Заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова провела круглий стіл, присвячений догляду та соціальній реабілітації людей з ампутованими кінцівками.

Участь у заході також взяли: заступник голови Київської ОВА Віталій Власюк, в.о. директора департаменту охорони здоров’я КОВА Василь Кравченко, голова постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Марія Кисельова, генеральний директор КНП КОР «Київська обласна лікарня» Ігор Кучма, в.о. генерального директора КНП КОР «Київський обласний центр ментального здоров’я» Тетяна Пономаренко, голова громадської організації «Українська медична місія» Дмитро Вернигор, керівник БО БФ «Україна на долонях» Алла Наливайко.

З іноземної сторони були представники благодійних фондів та медичних закладів Великобританії: Алекс Левіс, Геофф Ватсон, Розмарі Курт Ніколас Меллор, Нік Снеллінг та голова БО “БФ “Ізраїльська медична місія” Еліезер Фельдман.

Співорганізаторами та партнерами заходу стали: Київська обласна рада, ГО «Українська медична місія», Благодійна організація «Благодійний фонд «Україна на долонях»», «Благодійний Фонд «Ізраїльська медична місія», «Благодійний фонд «Інститут Розвитку Громадянського Суспільства Імені Голди Меїр», Алекс Левіс Траст.

Головною метою заходу був обмін досвідом між іноземними реабілітологами та українськими медиками щодо нагального на сьогодні для нашої країни питання – реабілітація та соціалізація військових, які повертаються з війни з різними травмами кінцівок.

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

На початку зустрічі заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова наголосила на тому, що через повномасштабну війну російського ворога проти України десятки військових, зокрема, з Київської області, отримують важкі поранення, багато з них втрачають кінцівки. Аби військові змогли повернутися до повноцінного життя, їм потрібна допомога як психологічна, так і соціальна.

«Весь Світ знає, які потужні Збройні Сили України, такі ж потужні і наші лікарі. Але з кожним днем ми розуміємо, що досвід іноземних держав для нас – безцінний. Як наші військові швидко опановують нову зброю, так і наші українські медики швидко переймають новітні технології. Відтак, у цьому процесі є свої виклики та проблеми», – зазначила Тетяна Семенова.

Постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані про те, яку допомогу вони можуть отримати. Звідси – зневіра та апатія. Тому, питання психологічної реабілітації для жертв військового конфлікту також було підняте учасниками круглого столу.

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

Зокрема, голова громадської організації «Українська медична місія» Дмитро Вернигор повідомив, що з самого початку повномасштабного вторгнення російського окупанта в Україну, багато громадських організацій почали опікуватися військовими, адже проблем – чимало й вони не зменшуються, а тільки збільшуються. «Та всі ми маємо пам’ятати, що ця проблема не лише військових, вона стосується всього суспільства, кожного з нас. Тому важливо, щоб співпраця волонтерів, громадських організацій, благодійних фондів була системною та опиралася на підтримку держави. Військові повинні відчувати всебічну турботу й отримувати якісні послуги», – зазначив Вернигор.

Протезування і реабілітація в Україні за останні роки значно розвинулися. Передовим досвідом надання допомоги військовим поділився генеральний директор КНП КОР «Київська обласна лікарня» Ігор Кучма. Саме на базі його лікарні планується відкриття унікального центру реабілітації для наших захисників і захисниць. Вже весною військові, які втратили кінцівки, мають травми хребта, черепно-мозкові травми, ураження нервової системи, зможуть отримувати там допомогу.

«Будуть укомплектовані функціональні зони, де устаткують спеціальні тренажери та підвісні конструкції, будуть облаштовані кабінети ерготерапії, лазерної, магнітної та фізіотерапії. Усе це для того, аби швидше розпочати процес реабілітації хворих, яких з кожним днем все більше і більше. Саме обладнання, що буде встановлене у центрі, – найсучасніше», – зазначив Кучма.

У свою чергу, в.о. генерального директора КНП КОР «Київський обласний центр ментального здоров’я» Тетяна Пономаренко також наголосила на важливості психологічної та соціальної реабілітації для військових. Таку, зокрема, надають у Київському обласному центрі ментального здоров’я. «Працівники нашого центру пережили окупацію. Тому, як ніхто, розуміють, як працювати з пацієнтами. Наразі заклад функціонує повноцінно та готовий до співпраці й здобуття світового досвіду», – зазначила Тетяна Пономаренко.

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

Свій виступ Алекс Льюїс, голова of Alex Lewis Trust, розпочав з того, що розповів власну трагічну історію. Йому було 33 роки, коли він, внаслідок стрептококової інфекції, втратив чотири кінцівки. Інфекція також вразила обличчя. Його шанси на виживання були мінімальними – 3%. У лікарні він провів рік. Спочатку йому ампутували одну руку, та хвороба на цьому не зупинилась. Довелося ампутувати дві ноги, вражені інфекцією. Лікарі намагалися зберегти хоча б праву руку, але не допомогла навіть 17,5-годинна операція.

Та попри все, Алекс називає 2013 рік кращим роком свого життя і дякує своїй сім’ї за підтримку, особливо маленькому сину Сему, якому на той час було три роки. «Я став інакше думати про свою роль як батька, чоловіка, людини. Відтоді я переоцінив життя», – зазначив Алекс. На його підтримку заснували благодійну організацію і це підштовхнуло його допомагати іншим.

«Все, що зі мною сталося, засмучує, та я постійно думаю: неймовірно, на що спроможне людське тіло», – зізнається Алекс, який вважає своєю місією допомагати людям, які втратили кінцівки. Головне, що він хоче донести до суспільства – треба прислухатися до потреб людей з інвалідністю, щоб система реабілітації – фізичної, соціальної, психологічної – була максимально ефективною.

Аби зрозуміти потреби поранених українських захисників, Алекс з командою лікарів та благодійників відвідають КНП КОР «Київський обласний центр ментального здоров’я», КНП КОР «Київська обласна лікарня» та один із шпиталів столиці, де перебувають на лікуванні військовослужбовці з Київщини. Також, наші міжнародні партнери планують передати гуманітарну допомогу захисникам кожного з цих медзакладів.

Благодійники і медики з Великобританії та Ізраїлю готові ділитись досвідом у реабілітації людей з ампутованими кінцівками. ізраїль, великобританія, досвід, круглий стіл, медик

Викликом для медицини сьогодні є велика кількість поранених, які з’явилися після 24 лютого. Через це в Україні катастрофічно не виcтачає реабілітаційних центрів та фахових спеціалістів з реабілітології. Тому професійна група експертів з Великобританії поділилася із учасниками заходу своїми досвідом та напрацюваннями по роботі з жертвами воєнних травм (травматична ампутація та розлади кінцівок). Вони готові у тісній співпраці з українськими медиками вивчати потреби та реалізовувати побажання людей з обмеженими можливостями.

Психологічна реабілітація жертв військового конфлікту спрямована на розширення психологічних можливостей іншої людини в її особистісному й соціальному функціонуванні, збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я задля досягнення соціально-психологічного благополуччя.

Заступник голови облради Тетяна Семенова зазначила, що саме завдяки підтримці партнерів, благодійників та міжнародних інституцій, у тому числі, створюється потенціал України для догляду та підтримки людей з ампутованими кінцівками, прискорюються шлях надання допомоги по догляду та соціальній реабілітації українським військовим.

У довершення зустрічі заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова висловила вдячність міжнародним партнерам і передала сувеніри, зроблені учнями КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей». Це – законсервовані в банки синьо-жовті прапори – символ того, як під час окупації жителі Київщини закопували знамена в землю, аби вони не потрапили до рук ворога. Вихованці ліцею пропонують дістати прапори в день, коли Україна здобуде Перемогу й стане остаточно вільною.

Київська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*