У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками (ФОТО, ВІДЕО)

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками (ФОТО, ВІДЕО). хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільний

До 120 пацієнтів на місяць відновлюються в реабілітаційному відділенні одного з медзакладів Хмельниччини. Там безоплатні послуги отримують військові та цивільні. Медики вчать пацієнтів жити з новими кінцівками.

Про це Суспільне Хмельницький розповів завідувач відділення Михайло Ступчук.

Доброволець, волонтер, учасник війни в Афганістані та АТО – красилівчанин Валерій Лобов із позивним “Феррум”, розповів, захищає Україну з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Пригадує, бій на Запорізькому напрямку.

“Ми якраз тоді штурмували Роботине, 23 серпня. Тоді повісили там прапор на День прапора. У ніч з 23 на 24, при штурмі однієї з вулиць, ми вже майже доходили до кінця, потрапив під обстріл”, — згадав Валерій Лобов.

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками. хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільнийУчасник війни в Афганістані та АТО Валерій Лобов проходить реабілітацію у медзакладі, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

У серпні 2023 року командир роти одного зі штурмових батальйонів, майор Валерій Лобов отримав множинні травми. Йому зробили 12 операцій на ногах, частину лівої – ампутували та протезували. Зараз військовослужбовець відновлюється в одному з медзакладів Хмельниччини, говорить лікар, завідувач реабілітаційного відділення Михайло Ступчук.

“У нього в м’яких тканинах і кістках правої кінцівки, яка зараз вважається здоровою, є близько 40 різних уламків. Ту кінцівку рятували як могли. Та вона не опорна повністю, тому в нас затягнувся термін реабілітації”, — пояснив Михайло Ступчук.

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками. хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільнийМедикиня розминає ногу пацієнту, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Зі слів Михайла Ступчука, пацієнт адаптувався до протеза і вчиться ходити знову. Валерій Лобов каже, одужати мотивує бажання бути корисним державі, а ще підтримка сім’ї й побратимів.

“Я уже звик до протеза, як до своєї ноги. Я до нього ставлюся, як до ноги”.

У реабілітаційному відділенні, зі слів завідувача, приймають до 120 пацієнтів на місяць – військових і цивільних за направленнями від командирів, або лікарів. Тут працюють три мультидисциплінарні команди. Усі послуги для пацієнтів безкоштовні. Осучаснити відділення, каже, допомогли благодійники.

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками. хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільнийРеабілітаційна кухня, яка підлаштовується під потреби пацієнтів, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

“Реабілітаційне відділення відкрилося у 2016 році. Спочатку був один зал фізичної терапії, потім з кожним роком розширялися, апаратуру закуповували. У нас було вже три зали. Місяць назад відкрилося відділення Recovery. І у нас зараз 52 стаціонарні ліжка”, — розповів завідувач реабілітаційного відділення Михайло Ступчук.

Заново вчиться писати під час реабілітації воїн з Хмельницького Ігор Казак. У червні минулого року, розповів, під час виконання бойового завдання на Донеччині втратив праву руку.

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками. хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільнийІгор Казак, який на війні втратив руку, звикає до протеза, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

“Протез – тренувальний і трошки важкуватий. Я до нього ще не звик. Фантомний біль турбує. Ще звикаю, тяжкувато”.

Пацієнт реабілітаційного відділення В’ячеслав Банас згадав, як потрапив під обстріли та отримав поранення.

“17 грудня минулого року, при виході з позиції, під час обстрілу присів, пригнувся, потім стрибнув. Пішла хвиля – впав, почув сильний біль у лівій нозі. Дійшов з позиції два з чимось кілометри з побратимами до евакуації”.

У військового В’ячеслава Банаса з Городка діагностували, розповів, перелом великогомілкової кістки. У залі фізичної терапії він тренує м’язи ніг під наглядом лікаря-інтерна фізичної та реабілітаційної медицини Івана Ткаченка.

У реабілітаційному відділенні Хмельниччини вчать людей жити з новими кінцівками. хмельниччина, військовий, послуга, протез, цивільнийВ’ячеслав Банас у залі фізичної терапії тренує м’язи ніг, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

“Пацієнт займається в нас тривало, є результат, обсяг рухів збільшився. Він прийшов до нас, пересуваючись за допомогою милиці, зараз він пересувається абсолютно вільно без милиць”, — розповів лікар-інтерн Іван Ткаченко.

Реабілітація у відділенні, зі слів завідувача, триває два тижні, а за потреби, здебільшого із травмами спини, — до трьох місяців.

Олена Коновалова, Ярослава Антошевська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*