«Табір Максимум»: вперше в Україні створюють спортивну спільноту для жінок з ампутованими кінцівками

«Табір Максимум»: вперше в Україні створюють спортивну спільноту для жінок з ампутованими кінцівками. го табір максимум, ампутация, жінка, програма табір можливостей, інвалідність

«Табір Максимум»: вперше в Україні створюють спортивну спільноту для жінок з ампутованими кінцівками. го табір максимум, ампутация, жінка, програма табір можливостей, інвалідність

Громадська організація «Табір Максимум» за підтримки USAFF (US Amputee Soccer Federation), LimbFit, та Operation GoQuickly вперше в Україні ініціювали шестиденну програму «Табір Можливостей» для жінок з ампутацією нижньої кінцівки. Це можуть бути військовослужбовиці, ВПО та загалом всі ті, хто постраждав внаслідок російської агресії. Учасниці зможуть безкоштовно пройти програму відновлення, взяти участь у командних активностях та творчих майстер-класах. Це можливість не тільки опанувати гру в футбол, але й відчути тепло і підтримку спільноти, а також навчитися стратегій самодопомоги. Про особливості та переваги програми кореспондентці АрміяInform розповів генеральний директор ГО «Табір Максимум» Віталій Собко.

«Табір Максимум»: вперше в Україні створюють спортивну спільноту для жінок з ампутованими кінцівками. го табір максимум, ампутация, жінка, програма табір можливостей, інвалідність

— Розкажіть детальніше про програму, що саме відбуватиметься — тренування з футболу, тренінги, хто будуть спікери, чи зможуть учасниці обирати вид спорту, скажімо, чи буде встановлена спільна програма для всіх.

— Програма триватиме тиждень з проживанням на нашій базі у Черкаській області в центрі. Спікерами будуть представники Федерації футболу людей з ампутацією зі США, зокрема президент USAFF Маккінзі Гілмор, а також її колеги. Основний вид спорту — це футбол, водночас ми пропонуємо інші активності, екстрими, білдингові завдання. Програма сформована так, щоб був баланс між фізичними активностями, відпочинком, історіями з життя, які надихають. Водночас релаксуємо, їмо смачну їжу в приємній атмосфері. Ми робимо акцент на спорт, але розуміємо, що не всім це до снаги. Насправді головне — підтримати учасниць, побудувати спільноту підтримки, вмотивувати їх до активності і створити якісне перезавантаження.

— Американські колеги мають значний досвід у цій сфері?

— Так, в Україні ми більше чуємо про чоловічий футбол для чоловіків з ампутованими кінцівками, а жіночий майже не розвинений. У США є федерація, яка бере участь у міжнародному кубку світу з футболу для жінок з ампутаціями. Складно порівнювати такий чемпіонат з кубками ФІФА тощо, але є національні команди. За два роки планується наступний чемпіонат, до якого вони готуються. Ми хочемо, щоб вони допомогли нам створити нашу жіночу команду, і з нашою асоціацією прагнемо співпрацювати. Звісно, є виклики фінансування, адже вони більше сфокусовані на чоловіках, але ми стараємося запустити цей процес в Україні.

— Скільки учасниць табір готовий прийняти?

— Йдеться про кількість від 40 до 80 учасниць. Це комфортна кількість для старту програми, адже така ініціатива відбувається вперше. Якщо буде більше охочих, то ми створюємо список очікування, і люди отримають запрошення на наступні збори. На даний момент чотири кандидатки зареєструвалися і кілька жінок на стадії діалогу, зазвичай людям потрібен час, щоб зважитися і подати заявку.

— Чи є обмеження щодо віку, висоти ампутацій, наявності чи виду протезів. Мабуть, жінкам на візку колісному не вдасться взяти участь?

— Загалом обмежень немає, після реєстрації на сайті обов’язково проводиться співбесіда, і ми з’ясовуємо можливості кандидатки, і вона може дізнатися всі умови — щодо проживання, навантажень, чи підходять вони до її медичної кондиції, чи зможе вона тривалий час на милицях рухатись, чи поки що краще відкласти це на майбутнє. Однак це про те, щоб підбадьорити людину і створити позитивну картинку майбутнього. Навіть якщо жінка на візку колісному, але є перспектива, що вона може встати з нього, ми можемо допомогти з протезом, з милицями, процесами реабілітації, щоб ця людина почала жити більш активним життям, то це наша кандидатка, навіть якщо зараз не все ще вдається.

— Чи передбачені програмою табору заняття з психологом чи реабілітологом?

— Однозначно, і сама Маккінзі Гілмор є сертифікованим, кваліфікованим реабілітологом, і з нею в команді приїдуть психологи. Крім того, наше головне завдання натренувати наших інструкторів-реабілітологів. Ми зараз шукаємо наших спеціалістів, виходимо на футбольні команди, ветеранські асоціації, які б хотіли в цьому напрямку працювати. Американські колеги поділяться своїм досвідом, а наші фахівці своїм — це буде корисно для обох сторін. Ми відкриті й ухвалюємо рішення в індивідуальному порядку.

— Учасницями будуть люди з інвалідністю, чи цілком забезпечено безбар’єрний простір в таборі?

— Ми давно працюємо над безбар’єрністю. Історія цього проєкту почалась з 2016 року. Ми будуємось з нуля на 12 гектарах в центральній частині України, тому маємо можливість створювати простір інклюзивності і безбар’єрності. Оскільки у нас 30-річний досвід американсько-українського партнерства, ми маємо доступ до найкращих практик інклюзивності США. Наша екстрим-інфраструктура, дванадцятиметрові гойдалки, додаткові парки — доступні для людей з інвалідністю, для людей на візках колісних, з легкими та середніми формами ДЦП. Якби у нас не було такого доступного для всіх простору, ми б не наважились на такі серйозні програми.

— Як довго триватиме програма і якого результату ви очікуєте від проєкту?

— Коли я прийшов у цей проєкт зі світу бізнесу, мені здавалося, що це дуже нішева аудиторія: жінки з ампутаціями, які мають бути більш-менш спортивні, ще й замислюватися про футбол. Тим не менш, ми наважилися, бо є міжнародний досвід. Насамперед нам потрібно створювати спільноту підтримки для учасниць проєкту, вони мають розуміти, що, зважаючи на спільні проблеми, разом рухаються до більш активного і щасливого життя. Такі програми і формати — це приклад, як це можна зробити. Зрозуміло, що для таких людей існує чимало обмежень, і матеріальних зокрема. Ми хочемо дати їм можливість якісного ефективного відпочинку, зміцнити їхнє ментальне здоров’я та надихнути на досягнення нових цілей в житті.

«Табір Максимум»: вперше в Україні створюють спортивну спільноту для жінок з ампутованими кінцівками. го табір максимум, ампутация, жінка, програма табір можливостей, інвалідність

Спортивні реабілітологи міжнародного рівня проводитимуть тренування з футболу та навчатимуть стратегіям самодопомоги. Згідно з дослідженнями, саме футбол позитивно впливає на фізичну форму, координацію рухів на милицях та соціальну інтеграцію. І головне — кожна учасниця матиме шанс стати частиною майбутньої української жіночої збірної команди з футболу та взяти участь у чемпіонаті світу.

На учасниць очікують комфортні умови, п’ятиразове харчування, щира підтримка, незабутні враження, важливі зміни та перемоги й спільнота, яка на одній хвилі.

Дата та місце події: 24–30 вересня, Черкаська область, м. Золотоноша, вулиця Степова, 32, «Табір Максимум».

Реєстрація за посиланням: www.maximum.camp/camppossible

Контакти: 0 800 331 341

Леся Медведенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*