Фото ілюстративне. Джерело: facebook.com/ukrniiprotez
“Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації” перейшов на баланс Харківської обласної ради: рішення підтримали депутати на сесії 5 жовтня, інформує Суспільне.
Коли центр почне працювати та скільки людей зможе приймати — розмова Українського Радіо Харкова з головою Харківської облради Тетяною Єгоровою-Луценко.
Далі — пряма мова.
Чому Центр протезування з січня не працює
Надання згоди депутатським корпусом щодо прийняття у комунальну власність “Українського науково-клінічного центру протезування та реабілітації” — це дуже важливе питання.
Чому? Тому що наразі цей Центр реабілітації підпорядкований Фонду державного майна України й, на жаль, з 1 січня 2023 року він фактично перестав працювати: було прийняте рішення, ще коли вони були під Міністерством соціальної політики, щоб обладнання на тимчасове зберігання було перевезено до Львівської області й, на жаль, наші дуже потужні фахівці, команда, багато з них також переїхали до Львівської області працювати й чекали змін щодо роботи Центру.
Тепер ми надали згоду про те, що готові прийняти цей заклад у власність нашої обласної громади, взяти на себе відповідальність щодо утримання, бо ми розуміємо, що, можливо, будуть необхідні певні фінансові вливання, щоб його запустити.
Центр протезування хотів взяти на баланс Харків
У нас була дискусія з міським головою, тому що місто також мало в планах прийняття Центру у власність міста Харкова. Але я хочу подякувати міському голові, що ми дійшли згоди й вирішили, що заклад буде прийнятий до обласної ради.
Він буде в майбутньому міжрегіональним, фактично він і був міжрегіональним, тому що там ставили на ноги людей з усієї України.
Скільки пацієнтів зможе прийняти Центр протезування у Харкові після відновлення роботи
Якщо ми повертаємо весь штат, а запевняє керівництво, що вони повернуться, то за рік, як вони зазначають, можуть приймати й 5 000 пацієнтів.
Щодо запуску, то в них повністю все готово: операційні, все обладнання готове, а те, що частково було перевезено до Львівської області, будемо повертати назад, колектив готовий, бо вже багато хто повернувся. Плануємо, щоб вже найближчим часом вони почали потихеньку знову працювати.
Зараз багато військовослужбовців їздять на реабілітації до Львова, наприклад. Ми за це боролися (ред. — за Центр) чому? Тому що ми хотіли, перше, його зберегти, і ми хотіли, щоб ми були міжрегіональним центром і фактично закривали весь східний регіон по військових і цивільних, які потребують цієї допомоги — реабілітації, хірургічних операцій тощо.
Відверто, у нас тут всюди лінія фронту на сході й нам швидко оперативно доставляти людей безпосередньо в Харків в цей центр, тому ми за нього боролися.
Скільки коштуватиме області утримання Центру протезування
Приблизно на рік нам необхідно для утримання центру 25 млн гривень, але це насправді невелика така сума для Харківської області, для обласного бюджету. Міська влада сказала, що будуть брати участь в співфінансуванні, в утриманні цього Центру. Але якщо будуть пакети НСЗУ, я думаю, що вони мають бути, то будуть всі витрати покриватися коштом держави.
Ми розуміємо з керівником цього реабілітаційного Центру, що він буде неліквідним, якщо брати з економічної точки зору, бо в нас триває війна і, на жаль, є багато військових, які потребують не просто реабілітації, а в цьому Центрі фактично людину “ставлять на ноги”.
Марія Солодовнік, Роман Кривко