10 лютого в центрі протезування й реабілітації “Superhumans” відбулося тренування у формі спортивної гри. Так пацієнти центру випробували спортивні протези.
Суспільне поспілкувалося із пацієнтами, які проходять реабілітацію.
Дмитро Маляренко з Нікополя. Він воював у складі добровольчого батальйону й отримав поранення на Донецькому напрямку. Наразі проходить реабілітацію у центрі “Superhumans”. Дмитро каже, що свій звичний протез освоїв на 80 відсотків. Сьогодні (10 лютого – ред.) ж випробовував бігову стопу.
“Це як дві різні машини, одна більш для того, одна більш для того, але зараз буду пробувати. В принципі, супер відчуття. Це буде здорово, якщо я почну бігати як раніше”, — розповідає Дмитро Маляренко.
Інший пацієнт Сергій Телегера поділився, що почав ходити на протезах одразу як тільки їх отримав. На нових теж одразу побіг.
Сергій Телегера, 10 лютого 2024. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів
“Там двохточкова система навантаження, тобто є і п’ятки, й носок, а тут тільки одна точка. В порівнянні — наче ти на носочках весь час стоїш”, — каже Сергій.
Василь Барилюк займався бігом до поранення, яке отримав на Запорізькому напрямку. Зараз він проходить реабілітацію і готується брати участь у змаганнях Повітряних сил США.
“Я попав у збірну, в тридцятку. В березні будемо летіти й змагатися за Україну. Складемо американцям конкуренцію і покажемо Україні й всьому світу на що люди спроможні без кінцівок”, — розповів Василь.
Пацієнти реабілітаційного центру “Superhumans” випробували спортивні протези під час тренування. На ньому був присутній і засновник компанії, яка виготовляє протези. Лассе Мадсен розповів, що займався гімнастикою до того як втратив ногу. Чотири роки тому він звільнився з роботи, щоб займатись створенням спортивних стоп.
Спортивні протези, 10 лютого 2024. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів
“Я думаю, дуже важливо бути тут і показати нашу підтримку українцям, але також зрозуміти потреби. Ми тут тільки п’ять місяців і ми дізнались, що тут потребують інших протезів. Моя команда зараз у Данії працює над створенням протезів, які спеціалізуватимуться на випадках, які ми бачимо тут, в Україні. Ми робитимемо все, що ми можемо, щоб допомогти вам”, — каже Лассе Мадсен.
За словами Лассе, вони співпрацюють із реабілітаційним центром п’ять місяців і передали близько 250 протезів.
Юлія Равлюк, Іванка Дусько