Дитинство без бар’єрів: у маріупольському реабілітаційному центрі створюють нові можливості

Дитинство без бар’єрів: у маріупольському реабілітаційному центрі створюють нові можливості. мариуполь, центр комплексної реабілітації, послуга, розвиток, інвалідність

Дитинство без бар’єрів: у маріупольському реабілітаційному центрі створюють нові можливості. мариуполь, центр комплексної реабілітації, послуга, розвиток, інвалідність

Психологічна та фізична реабілітація, корекційно-розвиваюча робота, медичний нагляд та розвиток творчих здібностей. Ці послуги будуть доступні в оновленому Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю № 2, розташованому у Лівобережному районі. Оцінив нові можливості мер Вадим Бойченко.

Після ремонту змінився не лише зовнішній вигляд будівлі, але й внутрішнє наповнення. Облаштовано сенсорну кімнату, швейну майстерню, тренажерний зал, кабінет з фізичної реабілітації. Тепер у Центрі прийматимуть майже вдвічі більше дітей – замість 100, близько 200. Директорка Наталя Єрмішина розповіла, впровадять й нові послуги.

«Ми переходимо на Центр комплексної реабілітації. Тепер будемо приймати дітей не до 14 років (як було раніше), а до 18. Запускаємо послугу раннього втручання. Вона передбачає реабілітацію дітей від 0 до 4-х років. Закупили автомобіль для комфортного перевезення дітей з інвалідністю», – зазначила вона.

Будівля розподілена на два блоки: один для маленьких дітей, інший – для підлітків. У кожному встановили спеціалізований ліфт для дітей на візках. На прилеглій території зробили інклюзивний дитячий майданчик з усіма умовами.

Вадим Бойченко наголосив, Центр обслуговуватиме дітей Лівобережного та Кальміуського районів. Вже наступного року оновлять другий центр, де такі ж можливості отримають діти Центрального та Приморського районів. За його словами, подібні установи допомагають дітям повноцінно соціалізуватися.

«Реабілітаційний центр – це частина комплексного підходу до створення інклюзивної інфраструктури у місті. Ми відкриваємо доступні дитячі садки та школи. Все для того, щоб діти з інвалідністю не мали жодних бар’єрів для повноцінного розвитку», – підкреслив міський голова.

Нагадаємо, адаптація інфраструктурних проєктів у Маріуполі відбувається в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Вона спрямована на створення рівних можливостей для всіх. Зокрема – розбудову універсального публічного простору, дружнього до маломобільних груп населення. Відповідний Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури навесні цього року підписав Вадим Бойченко.

Офіційний сайт міської ради Маріупольської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*