Військовослужбовець Георгій Хомик. Фото: особистий архів Наталії
Військовослужбовець Георгій Хомик дістав поранення після танкового обстрілу під Херсоном. Чоловік станом на 18 липня проходить лікування у вінницькому Ортопедичному Центрі. Попри ампутацію руки, не падає духом.
Про це Георгій Хомик поділився з кореспондентами Суспільного.
Бійцю Георгію Хомику 36 років. Чоловік служить стрільцем у миколаївському Корабельному центрі комплектування. Поранення отримав у ході наступу на Херсонському напрямку 8 вересня 2022 року. Тоді ж чоловік воював у складі 46-ї бригади — гранатометником.
“Буде протез, в принципі я і без протеза багато чого роблю. З протезом буде легше”, — розповідає військовослужбовець.
Готують до протезування Георгія Хомика. Фото: Суспільне
У вінницький Ортопедичний сервісний центр чоловік прибув 8 липня 2023 року. Закінчити механічне протезування планують до кінця липня. Заклад знайшов сам, всі процедури та виготовлення протеза для нього безкоштовні, каже Георгій Хомик.
За словами лікарів, у Георгія вогнепальне уламкове поранення лівого плечового суглоба та плеча з ампутацією на рівні нижньої третини. Окрім того, чоловік отримав важке поранення лівого стегна.
“Приміряли вже протез, він на стадії, майже виготовлений. Трошки так, ну все одразу зійшлося”, — каже Георгій Хомик.
Георгій Хомик у палаті. Фото: Суспільне
Фізична терапевтка Марія Шпатківська, яка працює з Георгієм, говорить, що перед протезуванням першочергово потрібно сформувати куксу та підготувати м’язи.
“Після втрати кінцівки, зрозуміло м’язи втрачають свій тонус, втрачають свою силу. Тобто він вже не може підняти ту вагу, яку міг раніше. А протез він так само має свою вагу, з ним треба працювати. І тому для того, щоб після протезування він міг добре функціонувати протезом, ми маємо добре підготовити м’язи, додати їм форму та силу”, — додає Марія Шпатківська.
Лікарі кажуть, що приблизно через рік, коли м’язи на куксі стабілізуються можна буде працювати над біонічним протезом.
Максим Місайлов, Олександр Гордієнко