Черкаси. У Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» провели ремонт коштом міського бюджету. Роботи оглянули та поспілкувалися із підопічними та колективом міський голова Анатолій Бондаренко та його профільна заступниця Марина Гаркава.
До слова, будівля колишнього дитячого садочка не знала ремонту кілька років, аж поки за ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка цей об’єкт не внесли до Програми соціально-економічного і культурного розвитку.
У Центрі відремонтували групу денного догляду, трудову майстерню, спортивну залу та масажний кабінет. Тут проводять соціальну, трудову, фізичну та фізкультурно-спортивну реабілітацію. Для маломобільних людей у закладі є розкладний мобільний пандус. У планах – закупівля електропідйомника.
Близько 400 дітей та молоді з інвалідністю отримують в установі послуги з комплексної реабілітації. Керівництво Центру намагається враховувати не лише потреби всіх підопічних, а й дбати про їхній психоемоційний стан. Так, навіть в укритті стіни безкоштовно розмалювала черкащанка Юлія Клименко.
Під час візиту до установи Анатолій Бондаренко та Марина Гаркава презентували «Жазі життя» оргтехніку, меблі та спортивний інвентар.
«У Черкасах ми систематично працюємо над створенням умов для повноцінного життя людей з інвалідністю у громаді. Робимо усе для того, щоб кожен житель міста, незалежно від стану здоров’я, відчував турботу і підтримку», – зазначає міський голова Анатолій Бондаренко.
За словами Анатолія Бондаренка, потребам людей з інвалідністю у Черкасах приділяють значну увагу. Окрім Центру «Жага життя», у місті працює Територіальний центр надання соціальних послуг м. Черкаси. Тут надаються соціальні послуги з догляду вдома (для тих, хто не має здатності до самообслуговування), послуги із фізичної, соціальної, психологічної реабілітації.
Ведеться робота із забезпечення доступності закладів і установ соціальної сфери: встановлюють перила та поручні; облаштовують пандуси та санітарно-гігієнічні кімнати, пристосовані до потреб таких осіб тощо.
Для забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів громадської інфраструктури у місті забезпечено роботу спеціалізованих автомобілів «Інва-таксі». Для дітей з особливими освітніми потребами працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр». У дитсадочках та школах міста діють інклюзивні групи, класи та ресурсні кімнати.
Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах за очною формою навчання, забезпечені харчуванням за рахунок коштів міського бюджету.
Черкаси – офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету